Підшкірні прищі, або так звані, «внутрішні прищі» – по суті, це закриті камедони, які найчастіше формуються досить глибоко в шкірі. Саме собою акне є патологією сально-волосяного фолікула, що характеризується підвищеним виділенням себуму, фолікулярним гіперкератозом і приєднанням патогенних мікроорганізмів. У зв’язку з цим ми можемо стверджувати, що «внутрішні прищі» є проявом акне. Саме собою дане захворювання складне – мультифакторіальне, з безліччю етіологічних факторів.

«Внутрішні прищі» не є небезпечними для здоров’я, але в результаті тривалого запального процесу можуть формуватися рубці. Звичайно, слід зазначити, що такі запальні елементи пацієнти дуже часто самостійно намагаються видалити (видавити), що призводить до формування запальних змін.

Причини виникнення внутрішніх прищі?

причини виникнення внутрішніх прищів

До формування «внутрішніх прищів» схильні пацієнти з гормональними порушеннями, порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту, порушенням харчування, також велике значення має спадковість, якщо людина перебуває у стресі. Також «внутрішні прищі» формуються в себорейних зонах, часто це підборіддя, область шиї, щоки, груди, верхня частина спини. Самостійно впоратися із цією проблемою неможливо! Потрібна консультація дерматолога для з’ясування причин та підбору правильної тактики лікування. Воно включає обстеження, з’ясування причин захворювання, підбір косметичного догляду, вибір терапії місцеве лікування і системна терапія.

Лікування та догляд

Косметику слід підбирати, враховуючи тип шкіри та ступінь ураження. Косметика повинна містити компоненти себорегулюючі, що зменшують гіперкератоз у сально-волосяному комплексі, мати зволожуючі властивості та протизапальний ефект.

З процедур таким пацієнтам можна запропонувати спеціальні догляди, чистку обличчя, в тому числі й механічну, курс пілінгів, апаратні методи – фототерапію, дарсонвалізація.

Дуже рекомендую самостійно не намагатися вилікувати акне, що супроводжуються зачиненими камедонами! Це захворювання складне, воно має безліч факторів, що провокують і вимагає ретельного обстеження та індивідуального підходу. Мити обличчя господарським милом та припікати «прищі» спиртом не допоможе. Звертайтеся до спеціаліста, захворювання без лікування тягнеться роками і залишає по собі рубці, у тому числі і атрофічні, які найчастіше лікувати складніше, ніж саме захворювання.

діодний лазер переваги серед іншихВиди лазерів для лазерної епіляції
хімічний пілінг обличчяХімічний пілінг