Короткий зміст статті:

Протягом століть цей кристалічний підсолоджувач через напої та страви в торгався у наші животи та розум. Через це виникало дуже багато суперечок на рахунок цукру. Хоч всі й так знають що таке цукор, але давайте почнемо спочатку.

ПОПУЛЯРНІ МІФИ ПРО ЗДОРОВЯ: №1 ЩО ТАКЕ ЦУКОР?

Цукор — це розчинний вуглевод, біологічна молекула, що складається з атомів вуглецю, водню та кисню. До простих цукрів, або моносахаридів, відносяться глюкоза і фруктоза. Цукровий пісок – це складний цукор, або дисахарид, відомий як сахароза, який складається з глюкози та фруктози. Під час травлення організм розщеплює дисахариди на моносахариди.

Тим не менш, хімія цукру не пояснює його ганьби. Речовина отримала свою підлу репутацію, тому що вона має чудовий смак і, якщо вживати її занадто вільно, шкідлива для нашого здоров’я.

ПОПУЛЯРНІ МІФИ ПРО ЗДОРОВ’Я: №2 ЦУКОР ВИКЛИКАЄ ЗВИКАННЯ

Деякі експерти вважають, що цукор викликає звикання. Наприклад, дані на тваринах показали суттєве збігання між споживанням доданого цукру та ефектами, схожими на наркотики. Однак цей дослід зосереджений на тваринах. Існує методологічна проблема з порівнянням цієї роботи з людьми, оскільки ми рідко споживаємо цукор ізольовано, тобто в чистому вигляді.

міфи про здоров'я та цукор

Залежність від цукру та інших продуктів, присутня у деяких людей, пристрасть до цукру та іншої їжі присутня лише у меншості людей із ожирінням. Однак повинно пам’ятати, що цукор може спричинити надмірне споживання їжі, а також його потенціал, подібний до залежності.

На даний момент немає наукових доказів того, що цукор викликає звикання, хоча ми знаємо, що цукор має психологічний вплив, зокрема викликає задоволення, і це майже напевно опосередковується через системи винагороди мозку.

Варто зазначити, що навіть незважаючи на те, що медичні експерти не класифікують цукор як речовину, що викликає звикання, це не робить його здоровим.

ПОПУЛЯРНІ МІФИ ПРО ЗДОРОВ’Я: №3 ЦУКОР РОБИТЬ ДІТЕЙ ГІПЕРАКТИВНИМИ

Це, мабуть, найпоширеніший міф, пов’язаний з цукром: від поїдання цукерок діти шаленіють. Насправді немає наукових доказів того, що цукор підвищує гіперактивність у переважної більшості дітей. Наприклад, метааналіз 1995 року об’єднав дані 23 експериментів у 16 наукових статтях. Цей метааналіз зареєстрованих на сьогодні виявив, що цукор (переважно сахароза) не впливає на поведінку чи когнітивні здібності дітей.

ПОПУЛЯРНІ МІФИ ПРО ЗДОРОВ’Я: №4 ЦУКОР ВИКЛИКАЄ ДІАБЕТ

Інший відносно поширений міф полягає в тому, що цукор безпосередньо викликає діабет. Однак прямого зв’язку між ними немає. Можливо, плутанина виникає через те, що між рівнем цукру в крові та діабетом існує внутрішній зв’язок.

міфи про здоров'я цукор викликає діабет

Однак історія трохи складніша. Надмірна вага та ожиріння є факторами ризику діабету 2 типу, а споживання великої кількості цукру дійсно збільшує ймовірність розвитку надмірної ваги або ожиріння. Однак цукор не є прямою причиною діабету 2 типу. Що стосується діабету 1 типу, дієта та спосіб життя не відіграють ролі.

ПОПУЛЯРНІ МІФИ ПРО ЗДОРОВ’Я: №5 ЦУКОР ПОТРІБНО ЗАБРАТИ З СВОГО РАЦІОНУ

Оскільки ми знаємо, що надлишок цукру шкідливий для здоров’я, має сенс зменшити його споживання. Однак зовсім не обов’язково виключати його зі свого раціону. Фрукти містять цукор, і вони корисні для здоров’я, тому виключення їх із нашого раціону було б контрпродуктивним.

Як і у всьому в житті, поміркованість є ключовою. З огляду на це, підсолоджені напої, такі як газована вода, пов’язані з кількома негативними наслідками для здоров’я, включаючи пошкодження нирок, старіння клітин, переломи стегна, ожиріння, діабет 2 типу та інше. Виключити газовану воду з нашого раціону, звичайно, не було б жахливою ідеєю.

ПОПУЛЯРНІ МІФИ ПРО ЗДОРОВ’Я: ПІДСУМКИ

Цукор є темою, яку багато досліджують. Слід пам’ятати, що багато досліджень, які досліджують вплив цукру на здоров’я, фінансуються харчовою промисловістю, тому точністю таких досліджень можна нехтувати. Показово, що вони також повідомляють, що «дослідження, фінансовані харчовою промисловістю, показали значно менші ефекти, ніж дослідження, що не фінансуються промисловістю».

Незважаючи на те, що навколо цукру існує ряд непорозумінь, деякі речі очевидні: хоча він не може безпосередньо спричинити діабет чи рак, вживання великої кількості цукру не є здоровим.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: