Короткий зміст статті:

Сьогодні ми розглянемо в популярних міфах про здоров’я – псоріаз. Псоріаз є відносно поширеним імуноопосередкованим захворюванням шкіри. Це спричиняє появу лущиться кірки на шкірі, зазвичай на колінах, шкірі голови, ліктях і спині. Ці плями виглядають червоними на світлій шкірі та можуть виглядати фіолетовими або фіолетовими на темній шкірі. Окрім фізичних аспектів псоріазу, стан може впливати на самопочуття та якість життя людей.

ПОПУЛЯРНІ МІФИ ПРО ЗДОРОВ’Я: №1 ПСОРІАЗ ЗАРАЗНИЙ

Хоча цей міф поширений, він все ще залишається міфом. Ви не можете підхопити псоріаз оскільки це аутоімунний стан, коли імунна система реагує неналежним чином і виділяє занадто багато шкірних клітин. Його також не можуть підхопити інші люди в громадських місцях, таких як басейни чи сауни.

ПОПУЛЯРНІ МІФИ ПРО ЗДОРОВ’Я: №2 ПСОРІАЗ –  ЦЕ ПРОСТО СУХА ШКІРА

Ні, це набагато більше. Структура шкіри змінюється набагато швидше — звичайна зміна шкіри відбувається приблизно кожні 28 днів, при псоріазі це може тривати всього 4–5 днів. Через цей короткий проміжок зміни клітини шкіри, яка ще не дозріла утворюються товсті лусочки, які організм не може скинути, як зазвичай. Крім того, кровоносні судини також змінюються та наближаються до поверхні, що спричиняє кровотечу, якщо подряпати їх, і судинки червоніють.

ПОПУЛЯРНІ МІФИ ПРО ЗДОРОВ’Я: №3 ІСНУЄ ТІЛЬКИ ОДИН ВИД ПСОРІАЗУ

Існує поширена помилкова думка, що псоріаз є одного виду і не має відмінностей. Однак це не так. Найпоширенішим типом є великий бляшковий псоріаз із типовими товстими сріблястими лусочками. Інші типи включають:

популярні міфи про здоров'я псоріаз
  • Краплеподібний псоріаз: люди іноді описують цей широко поширений висип як «дощовий псоріаз», оскільки лускаті плями мають форму крапель.
  • Інверсний псоріаз: цей тип формується лише в областях, які контактують з іншими частинами тіла, такими як пахви, пах або область під грудьми.
  • Еритродермічний псоріаз: цей незвичайний тип псоріазу включає лущення висипу, яка виглядає червоною на білій шкірі та покриває більшу частину тіла.
  • Пустульозний псоріаз: при цьому типі з’являються наповнені гноєм шишки, найчастіше на руках і ногах.

ПОПУЛЯРНІ МІФИ ПРО ЗДОРОВ’Я: №4 ПСОРІАЗ ВИНИКАЄ ВНАСЛІДОК ПОГАНОЇ ГІГІЄНИ

Наявність псоріазу не означає, що у людини погана гігієна. Насправді люди з псоріазом, як правило, повинні ретельно доглядати за собою, оскільки шкіра настільки болить і лущиться, що потребує постійного догляду.

ПОПУЛЯРНІ МІФИ ПРО ЗДОРОВ’Я: №5 ПСОРІАЗ – ЦЕ ТЕ САМЕ, ЩО ЕКЗЕМА

Хоча первинні симптоми екземи та псоріазу є дерматологічними, умови абсолютно різні. Екзема часто базується на алергічній реакції, а псоріаз – ні. Крім того, екзема частіше зустрічається у маленьких дітей і з часом може зникнути. Навпаки, псоріаз менш поширений у дітей і, як правило, залишається хворобою протягом усього життя.

популярні міфи про здоров'я псоріаз те саме що екзема

Вони також мають тенденцію вражати різні ділянки тіла, причому екзема зазвичай з’являється всередині ліктів і колін (згин), тоді як псоріаз частіше з’являється на зовнішній стороні ліктів і колін, а також на шкірі голови. Важливо, що для обох захворювань важливий діагноз від кваліфікованого медичного працівника, щоб розпочати найбільш відповідний шлях лікування якомога раніше

ПОПУЛЯРНІ МІФИ ПРО ЗДОРОВ’Я: №6 ЗМІНА ДІЄТИ МОЖЕ ВИЛІКУВАТИ ПСОРІАЗ

Немає доказів того, що конкретна дієта може вилікувати псоріаз. Багато людей можуть пов’язувати зміни в дієті з покращенням, але оскільки природа псоріазу «зростає і слабшає», це може бути випадковістю. Однак дотримання здорової, добре збалансованої дієти, зниження ваги та регулярні фізичні вправи — це, як правило, хороші поради, яких слід підтримувати тіло в хорошому стані. Наразі бракує надійних досліджень, які б пов’язували будь-яку конкретну зміну дієти з покращенням симптомів псоріазу.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: