Короткий зміст статті:
Хочете, або маєте потребу в схудненні за станом здоров’я? Погана новина. Схуднути важко при будь-яких обставинах, але це може бути особливо складно, коли вам з усіх сторін дають суперечливі поради. Неважливо, копаєтеся ви в інтернеті або розмовляєте з друзями, може бути складно відокремити факти від вигадки, особливо тому, що процес схуднення сильно залежить від ваших індивідуальних особливостей.
Тому, щоб трохи полегшити ваш шлях до красивої фігури, ми звернулися до експертів, щоб розвінчати ваш страх, щодо споживання жиру, глютену і дізнались, чи дійсно сніданок настільки важливий для схуднення. Тут зібрано міфи про схуднення, про які варто забути раз і назавжди!
Міфи про схуднення #1: Зайва вага наслідок споживання жиру.
У жирі на декілька кілокалорій більше, ніж у вуглеводах та білках. Саме це і могло спричинити появу цього міфу. Саме це і могло спричинити появу цього міфу. Втім, споживання продуктів з високим вмістом жиру дозволяє довше залишатись ситим
Коли ви споживаєте жир в умовах збалансованої їжі або перекусів, які відповідають вашим потребам в калоріях, це може сприяти зниженню ваги. До списку цих жирів входять здорові ненасичені жири, такі як авокадо, оливкова олія та горіхи. Звичайно, якщо ви з’їсте жиру понад норму, то наберете вагу, – каже Керлін Ньюберрі, доктор біологічних наук, гастроентеролог з Нью-Йорка.
Проте, жир є важливим компонентом здорової дієти, і його помірне споживання необхідне для відновлення клітин організму, терморегуляції тіла та забезпечення організму енергією.
Міфи про схуднення #2: Всі калорії однаково шкідливі!
В процесі схуднення важливо знати скільки калорій ви їсте, проте також варто розуміти, які саме калорії ви споживаєте. “Калорійність – це не просто калорії”.
Мікроелементи, такі як білок, жири та вуглеводи, “роблять різні речі в організмі та виконують різні функції”, – каже вона. «Нам потрібна їх комбінація для того, щоб організм функціонував оптимально. Двісті калорій білого хліба змусять вас відчувати себе зовсім інакше, ніж якщо у вас є 200 калорій тостів з цільного зерна з мигдальним маслом. ”
“Калорійність – це не просто калорії”
Міфи про схуднення #3: Всі вуглеводи шкідливі
Як і жир, вуглеводи є важливою складовою здорового харчування. Важливо зазначити, що існують різні типи вуглеводів: прості та складні.
До простих вуглеводів належать такі як напівфабрикати вони можуть підвищувати рівень цукру в крові та призвести до збільшення ваги.
З іншого боку, складні вуглеводи містяться в жирних продуктах, таких як хліб із цільного зерна, боби та бобові, овес та деякі овочі, і насправді можуть допомогти регулювати рівень цукру в крові.
“Справа не в тому, що всі вуглеводи погані, але вам потрібно нормувати кількість їх споживання”, – говорять науковці.
Міфи про схуднення #4: Якщо їсти вночі можна поправитись!
Є люди, які можуть без проблем перестати їсти більше ніж за кілька годин до сну, але для багатьох це боротьба психологічна і фізична, тому що вони відчувають нестерпний голод.
Такі люди стараються обмежити споживання їжі після 18 години, проте можуть зірватись посеред ночі для перекусу. Бо насправді, витерпіти приступ голоду може не кожен. Та й це не потрібно. Багато чого залежить і від того, що ви їсте. До прикладу, ви можете надати перевагу овочам або їжі з високим вмістом білку і ніяким чином не нашкодите своїй фігурі. Проте більшість все ж надає перевагу канапкам з сиром або товстому куску шинки.
Міфи про схуднення #5: Втрата калорій в спортзалі
Спорт є важливою складовою схуднення, але ви можете легко змарнувати свої зусилля, вживаючи в їжу продукти з високим вмістом калорій, як-от закуски, смажене м’ясо та солодкі напої.
“Дуже важко подолати наслідки поганої дієти за допомогою фізичних вправ, оскільки ви не можете “спалити” їх за одне тренування. “, – говорить доктор Ньюберрі.
Вживання в їжу нездорової їжі також не підживлює ваш організм поживними речовинами, необхідними для збалансованої енергії. Якщо ви їсте певну їжу, що спричиняє гормональний дисбаланс, це негативно позначиться на вашій працездатності зменшить результат від дієти. Якщо ж так сталось, що ви зірвались, то краще додатково пройти курс масажів.
Міфи про схуднення #6: Чудодійні таблетки для схуднення.
Попри твердження в Інтернеті про те, що деякі добавки допоможуть вам схуднути, немає наукових доказів їх ефективності. В кращому випадку, ви просто ще більше не поправитесь. В гіршому, вони нашкодять здоров’ю та спровокують набір зайвої ваги.
Таблетки для схуднення не регулюються управлінням харчовими продуктами та лікарськими препаратами (FDA), тому ви не завжди можете бути впевнені, що ви дійсно приймаєте те, що написано на етикетці. Також важливо зазначити, що добавки для схуднення відрізняються від призначених препаратів для схуднення, які лікар може рекомендувати пацієнтам з ожирінням. Втім, якщо ви вирішили прискорити процес схуднення, то краще спробуйте кріоліполіз у Івано-Франківську.
Міфи про схуднення #7: Без сніданку не схуднеш!
Сніданок не є панацеєю проти зайвої ваги. Вранці він може допомогти зменшити приступи голоду протягом дня та захистити вас від переїдання, але це все одно зводиться до кількості та виду калорій, що вживаються в їжу стосовно загальної кількості калорій, спалених за день. Деякі люди не снідають, бо ранком їм не хочеться їсти й це цілком нормально!
Міфи про схуднення #8: Відмова від глютену допоможе схуднути
Просто нагадаємо: глютен – це тип білка, який міститься в певних зернових, як-от пшениця та жито. За винятком невеликої кількості людей, які страждають на целіакію, глютен сам по собі не є небезпечним і міститься у багатьох здорових продуктах, які також містять високий вміст клітковини, вітамінів та мінеральних речовин. Проте розповсюджені в інтернеті міфи про схуднення одразу його демонізували.
Ви можете набрати вагу на дієті без глютену, залежно від того, що ви в кінцевому підсумку їсте.
Багато оброблених продуктів без глютену, містять більш високий вміст жирів і цукрів, ніж їх аналоги, що містять глютен, для поліпшення смаку та консистенції.
Міфи про схуднення #9: Кардіо дозволяє швидко схуднути.
Біг чи їзда на велосипеді можуть допомогти спалити жир, але це не єдиний спосіб, особливо якщо ви ненавидите ці види активності. Крім того, дослідження показали, що робити силові тренування теж дуже важливо.
Наприклад, у дослідженні, опублікованому в журналі «Ожиріння», спостерігали 249 дорослих людей із зайвою вагою або ожирінням, які обмежували калорії та проводили тренування силові протягом 18 місяців. Результат? Вони мали меншу втрату м’язів, а також втратили значну кількість жиру. Мало того, що нарощування м’язів робить тіло більш підтягнутішим, цей процес розпалює ваш метаболізм і допомагає спалити більше калорій у стані спокою. В комбінації з кріоліполізом можна отримати просто неймовірний ефект.
Міфи про схуднення #10: Смачна їжа не корисна
Ні. Здорова їжа може бути смачною. До прикладу сезонні овочі та фрукти. Смачно? Так. Ще й досить корисно. Навіть молочні продукти з низьким вмістом жиру та нежирні білки, такі як квасоля, горіхові олії та морепродукти, можуть стати вашими найкращими друзями на цій не легкій дорозі схуднення. Головне, щоб міфи про схуднення не збивали вас з правильного шляху.