Короткий зміст статті:
ДОДАТКИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ – ТОП 5
Як схуднути? Одвічне питання, яке мучить багатьох людей. У століття технологій неможливо не звернути увагу на все розмаїття, яке пропонує нам світ гаджетів. Розробники інтерактивних додатків представляють різні методики втрати ваги та придбання корисних звичок харчування. Втрачати вагу швидко, поєднуючи дієту і складні фізичні навантаження, або підібрати ощадний шлях зі зміною звичок харчової поведінки – кожен вибирає свій варіант. Розбираймося, які програми будуть максимально корисні у схудненні.
ДОДАТКИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ: Lifesum
Де завантажити: Google Play, App Store – безкоштовно.
Плюси: Lifesum сьогодні – наймодніший із додатків. Розробники програми пішли далі банального підсумовування калорій і пропонують, виходячи з ваших фізіологічних даних, віку і ваги, підібрати певний план харчування. Зрозуміло, що він формується з урахуванням БЖВ (білків, жирів, вуглеводів). Якщо ж обід вже лежить у вас на тарілці та міняти його ви не плануєте, – додаток вирахує, який оптимальний розмір порції з’їсти, щоби зайве не пішло в боки. Плюс, Lifesum має підтримку HealthKit і, якщо є бажання, можна обмінюватися даними з відомими фітнес-додатками. Зручний у використанні, більш як 10 тисяч страв і продуктів на вибір.
Мінуси: Людський організм – не машина, а програма – не дієтолог. І, яким би гарним не був план харчування, це – все-таки шаблонна програма. І вона не враховує ваш рівень гормонів, холестерину, рухову і розумову активність. Але, як калькулятор, який дисциплінує, – цілком годиться!
ДОДАТКИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ: MyFitnessPal
Де завантажити: Google Play, App Store – безкоштовно.
Плюси: найпопулярніший лічильник калорій у світі – може бути, тому що розробники одного разу заморочилися та внесли в базу 6 млн. товарів і продуктів. Наводиш екран на штрихкод – і не треба забивати продукт вручну. Крім того, у MyFitnessPal – зручний і зрозумілий інтерфейс, калькулятор БЖВ, автоматичне запам’ятовування часто вживаних харчів, синхронізація з HealthKit. А ще є розділ з 350 вправами. Правда, в ці вправи не включені силові, наприклад, – робота на тренажерах, тому часто користувачі просто ставлять аналог спалених калорій в бігу або в аеробіці.
Мінуси: для роботи програми завжди потрібен інтернет, інакше обраний продукт не спливе в пошуку. Ну і – неточність даних по БЖВ. Наприклад, ви знайшли у списку сендвіч з тунцем. Ви можете приготувати його з цільнозерновим хлібом, з сиром, помідорами та листком салату. А базовий зразок складається з білого хліба, майонезу, яйця. У результаті калорійність страв буде різною.
ДОДАТКИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ: FatSecret
Де завантажити: Google Play, App Store – безкоштовно.
Плюси: насправді, FatSecret схожий на MyFitnessPal інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, зручним сканером штрихкодів, і можливістю вести харчовий щоденник. Але тут ви можете порівняти статистику різних тижнів, щоби перевірити, чи є прогрес у схудненні. У FatSecret також можна зафіксувати як поточну, так і минулу вагу в таблиці. Крім БЖВ, програма враховує кількість цукру, клітковини, натрію, холестерину. Також, вона здатна розмітити витрати калорій, якщо ви вводите певний вид рухової активності. Але варто розуміти, що це – лише приблизні значення.
Мінуси: користувачі давно просять розробників зробити більшу кількість прийомів їжі у додатку (зараз – 4) – все-таки багато людей дотримуються дробового (шестиразового) харчування, а також просять розробити ручне введення продуктів, бо незручно прокручувати усі пропоновані грами до потрібної позначки – займає багато часу.
ДОДАТКИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ: YAZIO
Де завантажити: Google Play, App Store – безкоштовно.
Плюси: по-перше, додаток – дуже красивий, відчувається, що дизайнери постаралися. По-друге, кожен продукт супроводжується фотографією, і, в підсумку, YAZIO виглядає як глянцевий журнал. При цьому, програма має усі необхідні для підрахунку калорій функції: готову таблицю продуктів з усіма макросами, додавання своїх продуктів і створення списку обраних позицій, сканер штрих-коду, відстеження занять спортом та активності, запис ваги.
Мінуси: не можна додавати власні рецепти готових страв, доведеться вводити за інгредієнтами. У YAZIO є платна версія Pro за 100 гривень в рік, яка дозволить відстежувати поживні речовини (цукор, клітковина і сіль), вести облік відсотку жиру в організмі, кров’яного тиску, рівня цукру в крові, вносити виміри грудей, талії та стегон. Але користувачі скаржаться, що настройки барахлять і часом вартість передплати списують двічі. Крім того, якщо ви випадково видалите цю програму з телефону, вам знову доведеться платити за преміум-версію.
ДОДАТКИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ: «Лічильник калорій»
Де завантажити: Google Play, App Store – безкоштовно.
Плюси: якщо вам потрібна проста і зрозуміла програма, де немає нічого зайвого, то “Лічильник калорій” – ідеальний варіант. Крім того, додаток відмінно працює і без інтернету. При цьому, з основними функціями він справляється на “відмінно”: готовий набір продуктів з рахувальними макросами, можливість додавати рецепти, список основних спортивних навантажень, індивідуальний розрахунок калорій БЖВ.
Мінуси: своїм мінімалізмом додаток часом нагадує шкільну стінгазету: ніяких таблиць з підрахунками обхвату стегон тут немає. Ну так він і на більшу роль, аніж лічильника калорій, і не претендує.