Щоби уникнути ускладнень і прискорити загоєння травмованої ділянки шкіри після видалення бородавки на стопі або розташованої у будь-якому іншому місці, необхідно дотримуватися певних правил. Тому правильний догляд після видалення бородавки просто необхідний для кожного.

Правильний догляд після видалення бородавки

Необхідно дотримуватись правил обробки та лікування післяопераційної рани. Найчастіше для видалення бородавок використовується лазерна технологія і кріодеструкція, рідше — радіоножем і хірургічна операція. Це також впливає на те, скільки буде заживати ранка, яка утворилася після видалення бородавки. У цілому, серед факторів, які впливають на тривалість загоєння, фахівці називають такі:

Правильний догляд після видалення бородавки та папілом
  • розмір і конфігурація новоутворення;
  • загальний стан організму, особливо — його імунної системи;
  • дотримання рекомендацій лікаря по післяопераційному догляду за раною, її правильна і своєчасна обробка.

Правила догляду після процедури

Неприємні наслідки після видалення бородавок пов’язані з неправильним доглядом за раною. У тому числі — тривале загоєння шкіри. Ось кілька простих правил, які допоможуть відновити пошкоджену шкіру у короткі терміни:

  • Не витирайте рану рушником

Краще промокніть шкіру на цій ділянці, але не тисніть на рану. Сильне тертя може викликати зараження.

  • Не приймайте ванну

2 – 3 тижні користуйтеся лише душем. Закривайте рану від косметичних засобів, оскільки ті можуть сповільнити відновлення шкіри.

  • Не купайтеся у громадських водоймах і не ходіть у солярій

Утримайтеся від цих процедур на два тижні — так ви гарантуватимете нормальне загоєння рани.

  • Не ходіть у баню або сауну

Незагоєна рана — вразлива перед високими температурами, так що 2 – 3 тижні мийтеся тільки під душем.

Одна з можливих проблем після операції — поява шраму або рубця. Природно, що ніхто не захоче змінювати одну непривабливу зовнішню ознаку на іншу. На щастя, цього легко уникнути.

Важливо – не закривати рану пластиром. Деякі люди вважають пластир засобом захисту від бактерій, проте, в той самий час, він запобігає припливу повітря. Через це ранка заживає довше.

Молодій шкірі на місці бородавки потрібен захист від сонця. Для відновлення шкіри важливо не тільки обробляти пошкоджену ділянку, а й зміцнювати імунітет. Курс вітамінів A, E, і C прискорить регенерацію шкіри та покращить її еластичність.

Чим обробляти рану після процедури?

У перші дні після процедури для обробки рани потрібно застосовувати засоби з антисептичним ефектом та засоби, що підсушують. Це — недорогі загальнодоступні препарати:

Догляд після видалення бородавки кремом
  • йод або зеленка
  • насичений розчин перманганату калію
  • хлоргексидин
  • фукорцин
  • мірамістин

Чим обробити бородавку після видалення:

Для комплексного впливу рекомендується приймати вітамінні комплекси та настоянки, які мають імуномодулювальний ефект. Іноді зона впливу після видалення бородавки опухає — це допустимий післяопераційний набряк, який повинен зникнути протягом 5-7 днів.

Після самостійного відпадання щільної кірки, рану обробляють маззю і гелями, які мають відновлювальну дію.

Протягом перших 2-3-х днів рану не треба мочити, надалі треба утримуватися від наступного: механічних впливів на рану, використання косметичних засобів, попадання сонячних променів, протягом місяця не варто відвідувати басейн, баню, сауну і не приймати ванну.

Якщо рана не загоюється остаточно чи болить після видалення бородавки протягом 3-4 тижнів, слід звернутися за консультацією до лікаря. Така ситуація може бути викликана ослабленням організму або мікробним зараженням, що потребує відповідної медикаментозної терапії.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: