Короткий зміст статті:

Щоби уникнути ускладнень і прискорити загоєння травмованої ділянки шкіри після видалення бородавки підошовної або розташованої у будь-якому іншому місці, необхідно дотримуватися певних правил.

Правильний догляд після видалення бородавки

Правила обробки та лікування післяопераційної рани
Найбільш часто для видалення бородавок використовується лазерна технологія і кріодеструкція, меншою мірою – радіоножем і хірургічна операція. Це також впливає на те, скільки буде заживати ранка, яка утворилася після видалення бородавки. У цілому, серед факторів, які впливають на тривалість загоєння, фахівці називають такі:

Правильний догляд після видалення бородавки та папілом
 • розмір і конфігурація новоутворення
 • загальний стан організму, особливо – його імунної системи
 • дотримання рекомендацій лікаря по післяопераційному догляду за раною, її правильна і своєчасна обробка

Правила догляду після процедури

Багато неприємних наслідків після видалення бородавок пов’язані з неправильним доглядом за раною. У тому числі, – тривале загоєння шкіри. Ось кілька простих правил, які допоможуть відновити пошкоджену шкіру у короткі терміни:

 • Не витирайте рану рушником

Просто промокніть шкіру на цій ділянці, але не тисніть на рану. Сильне тертя може викликати зараження.

 • Не приймайте ванну

2 – 3 тижні користуйтеся лише душем. Закривайте рану від косметичних засобів, оскільки ті можуть сповільнити відновлення шкіри.

 • Не купайтеся у громадських водоймах і не ходіть у солярій

Утримайтеся від цих процедур на два тижні – так ви гарантуватимете нормальне загоєння рани.

 • Не ходіть у баню або сауну

Незагоєна рана – вразлива перед високими температурами, так що 2 – 3 тижні мийтеся тільки під душем.

Одна з можливих проблем після операції – поява шраму або рубця. Природно, що ніхто не захоче змінювати одну непривабливу зовнішню ознаку на іншу. На щастя, цього легко уникнути.

У першу чергу – не закривайте рану пластирем. Деякі люди вважають пластир засобом захисту від бактерій, проте, у той же час, він запобігає припливу повітря. Через це ранка заживає довше.

Молодій шкірі на місці бородавки потрібен захист від сонця. Для відновлення шкіри важливо не тільки обробляти пошкоджену ділянку, а й зміцнювати імунітет. Курс вітамінів A, E, і C прискорить регенерацію шкіри та покращить її еластичність.

Чим обробляти рану після процедури?

У перші дні після процедури для обробки рани потрібно застосовувати засоби з антисептичним і підсушуючим ефектом. Це – недорогі загальнодоступні препарати:

Догляд після видалення бородавки кремом
 • йод або зеленка
 • насичений розчин перманганату калію
 • хлоргексидин
 • фукорцин
 • мірамістин

Чим обробити бородавку після видалення:

Для комплексного впливу рекомендується приймати вітамінні комплекси і настоянки, які мають імуномодулюючий ефект. Іноді зона впливу після видалення бородавки опухає – це допустимий післяопераційний набряк, який повинен зникнути протягом 5-7 днів.

Після самостійного відпадання щільної кірки, рану обробляють маззю і гелями, які мають відновлюючу дію.

Протягом перших 2-3-х днів рану не треба мочити, надалі треба утримуватися від наступного: механічних впливів на рану, використання косметичних засобів, попадання сонячних променів, протягом місяця не варто відвідувати басейн, баню, сауну і не приймати ванну.

Якщо рана не загоюється остаточно, або болить після видалення бородавки протягом 3-4 тижнів, слід звернутися за консультацією до лікаря. Така ситуація може бути викликана ослабленням організму або мікробним зараженням, що потребує відповідної медикаментозної терапії.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: