Короткий зміст статті:

ШКОДА ВІД ДІЄТ!

Дієти мають один недолік: вони зазвичай накладають стрес на організм. При зміні харчових звичок і режиму харчування порушується баланс поживних речовин, таких як білки, жири, вуглеводи, клітковина, вітаміни, мікроелементи та навіть рідина, які ми отримуємо з їжею. Тому людям, які дотримуються дієти, рекомендується приймати різноманітні полівітамінні комплекси та біодобавки, а також не забувати про класичну рекомендовану норму випивати 1-2 літри чистої води щодня.

види їжі

Проблеми з тиском та пам’яттю 

Такий стан частий супутник довгого (довше 3 тижнів) сидіння на безвуглеводних дієтах (до цього типу належать дуже модні в усьому світі та в Україні дієта Аткінса та дієта Дюка). Річ у тому, що вуглеводів-то два види. Швидкі – «прості», що містяться в випічці, цукерках, – вони ведуть до набору ваги, швидко перетворюючись в жир. Зате повільні «складні» вуглеводи, що мешкають в зерновому хлібі, пасті з твердих сортів, коричневому цукрі, крупах, коренеплодах, є енергетичним паливом для нашого мозку. Шкода дієт, пов’язаних з відмовою від складних вуглеводів, в тому, що виникає голодування тканин мозку та ослаблення судинного тонусу. Мінус схуднення на безвуглеводних дієтах полягає і в тому, що знижується пам’ять, гірше запам’ятовуються навіть найпростіші речі, швидко приходить втома навіть від самої нескладної роботи.

Незапланований похід до стоматолога

До руйнування зубної емалі та запальних захворювань ясен веде відмова від жирів в їжі, або безконтрольне вживання препаратів, що виводять жири з організму або спалювачів жиру. Шкода, але схуднення при монодієтах (тобто коли людина сидить на якомусь одному виді продуктів – знежиреному кефірі, гречці, наприклад) в тому, що порушується ліпідний, тобто жировий обмін.

Річ у тому, що вітамін D, необхідний для синтезу кальцію, що  є основою міцності кісток, – жиророзчинний. Тобто засвоюється організмом тільки при наявності жирів. А нестача кальцію виникає при відмові від молочних продуктів (молока, сиру, сирів). У серйозних клініках при призначенні ліків, що розщеплюють жири, обов’язково призначають і препарати кальцію.

шкідливість дієти

Голодування – ворог шлунку

шкода від дієт

Гастрит і навіть утворення виразки дванадцятипалої кишки – часті наслідки жорсткого голодування, яке знову входить в моду. Вироблення шлункового соку йде, а достатньої кількості їжі не надходить. В результаті шлунок починає переварювати свою ж слизову оболонку. Корисним є короткочасне голодування, тобто розвантажувальні дні.

Але навіть якщо ви влаштовуєте їх один або два рази на тиждень, потрібно вживати більше рідини нейтральної кислотності (мінералки краще без газу, нежирного молока, відвари м’яти, ромашки, змішаних фруктово-овочевих соків, наприклад, яблуко-морква). Уникати міцних чаю та кави, кислих і солодких напоїв.

Жорсткі дієти небезпечні для печінки та нирок

Лікарі навіть розповідають випадки, коли любителі поголодувати надходили в реанімацію з нирковою недостатністю, в стані вже серйозної інтоксикації організму. Основні винуватці цього – «сухе» голодування, а також безконтрольний прийом препаратів, що знижують апетит. У подібних засобах містяться речовини, які можуть привести до порушення водно-сольового балансу в організмі, що може нанести удар по нашим органам-фільтрам – печінці і ниркам. Особливо шкідливо сидіти на жорстких дієтах людям зі схильністю до утворення каменів в нирках і жовчному міхурі. Також їм вже точно не варто пити фіто-чаї з сечогінними травами.

Дієти та схуднення! А ви знали, що... - 27/07/2024

Набряки під очима – від нестачі білка

У нормі білки, крім того, що є будівельним матеріали для клітин і тканин нашого організму, виконують ще одну важливу функцію – беруть участь у водно-сольовому обміні, контролюють виведення зайвої рідини та не дають розвиватися набрякам. При їх дефіциті починається затримка рідини в органах і тканинах нашого тіла, і як наслідок – набряки. Шкода дієт з жорсткими обмеженнями в їжі (наприклад, сидіння на одних овочах-фруктах, крупах) в тому, що зменшується надходження білків з їжею і порушується їх всмоктування в кров.

Настає дієтична депресія

«Дієтична депресія» – це термін, який вже отримав визнання в медичному середовищі, зокрема в психіатрії. Цей стан виникає в результаті стресу, який супроводжує надмірно жорсткі та незбалансовані програми схуднення, а також монодієти. Для майже 60% жінок і чоловіків, які зіткнулися з проблемами ваги, їжа є одним із головних засобів досягнення емоційної рівноваги.

шкода від дієти дієтична депресія

Також використання таблеток «проти апетиту», які містять психотропні речовини, може призвести до серйозних проблем з психікою. Ці препарати заборонені для вільного продажу, але, як відомо, людина може здобути все, що завгодно, якщо є бажання. Без належних показань і медичного контролю такі таблетки можуть завдати значної шкоди організму.

Жир наносить удар у відповідь

Зайві кіло після ударного курсу схуднення повертаються втричі? На жаль, і це не рідкість. Так званий «рикошетний» набір ваги виникає при швидкій, стресовій для організму зменшенні маси тіла. Як реакція на стрес зростає апетит, і до того ж накладається збій обміну речовин)

зайва вага від неправильного харчування

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: