Короткий зміст статті:
Ідеально рівний тон обличчя, без почервонінь, чорних цяток чи сальних ниток? Є різні методи, як їх позбутись та покращити стан шкіри. Спочатку варто зрозуміти відмінність між чорними точками і сальними нитками.
Чорні точки
Чорні точки це відкриті, темні вугрі, які з’являються на поверхні шкіри. Вони мають чорний або темно-коричневий колір. З’являються вони внаслідок надмірної продукції шкірного себума, який на поверхні вступає в реакцію з киснем та набуває характерного чорного кольору. Комедони можуть перетворюватися в запальні елементи (папули та пустули).
Себум– це особливий жирний секрет сальних залоз, що забезпечує захист від несприятливих факторів зовнішнього середовища, утримання вологи та підтримання пружності та еластичності.
Чому з’являються чорні точки?
На стан шкіри впливають багато факторі, зокрема стреси, проблеми зі сном чи його відсутність. А також вплив мають:
- Гормональний дисбаланс, спричинений порушеннями здоров’я чи віковими особливостями.
- Неправильна робота сальних залоз.
- Неправильне харчування: надмірне вживання солодкої, гострої, а також жирної їжі та випічки.
- Неправильно вибрана косметика для догляду за шкірою.
- Спадкова схильність.
- Частий дотик до обличчя руками.
- Нерегулярний та неправильний догляд.
Що допоможе позбутись чорних цяток?
Чорні точки потрібно лікувати у фахівця, який проконсультує та підбере правильні процедури та догляд. При комедональній формі акне можна і навіть потрібно робити чистки обличчя, але основне це щоденні процедури, такі як:
- вмивання,
- тонізація,
- зволоження,
- ексфоліація,
- сонцезахист.
Сальні нитки
Сальні нитки це природна структура шкіри. Вони утворені шкірним салом (себумом), яке заповнює пори. Чорний колір зумовлений тим, що себум при контакті з повітрям окислюється і набуває чорного кольору, а не скупчення бруду надає такий колір, як багато хто вважає.
Сальні нитки є частиною структури волосяного фолікула, по суті “канал”, який допомагає шкірному салу потрапити на поверхню шкіри. Функція останнього — захистити шкіру від висихання. Найбільш помітні сальні нитки у людей із жирним та комбінованим типами шкіри.
Як виглядають сальні нитки?
Її часто плутають з комедонами чи чорними цятками, бо їх вигляд характеризують так:
- світлі, значно світлі за комедони;
- невеликі за розміром, не виступають над поверхнею шкіри;
- при спробі видавити — біла, тоненька “ниточка”.
Що робити з сальними нитками?
Сальні нитки не можна видавлювати. Ця маніпуляція не допоможе їх позбутись. Вони з’являться знову за якийсь час. Видавлюванням ви лише травмуєте шкіру.
Фахівці косметології FineLine рекомендують в першу чергу – хороше очищення, щоб не допустити, перетворення сальних ниток у відкриті комедони через відсутність необхідного догляду.
Сальні нитки не потребують спеціального лікування. Але якщо сальні нитки надто виражені можна підібрати відповідний догляд за обличчям. Потрібно знімати макіяж та пам’ятати про зволоження шкіри, яке дуже потрібне, щоб шкіра не почала виробляти занадто багато шкірного сала.
Варто пам’ятати, що часте пересушування шкіри провокує ще більше виділення себума. Більше шкірного сала – пори будуть забиватись швидше, сильніше.
Щоб підібрати догляд, який буде підходити саме вашому типу шкіри – звертайтесь до фахівця.