Зміст:

ЩО ТАКЕ ПІГМЕНТНІ ПЛЯМИ ТА ПРИЧИНИ ЇХ ВИНЕКНЕННЯ

Пігментні плями — це овали або круги на шкірі темнішого кольору. Ділянки плям розрізняють за формою, локалізацією, кольором, інколи бувають набутими або вродженими. Частіше пігментні плями виникають внаслідок гормональних порушень, інсоляції шкіри, старіння, використання косметики, застосування деяких лікарських препаратів тощо. Пігментні плями не є захворюванням, але вони можуть свідчити про наявність серйозних збоїв в організмі.

ЯК РОЗРІЗНЯЮТЬ ПІГМЕНТНІ ПЛЯМИ ЗА ВИДАМИ?

Перш за все слід зазначити, що пігменті плями розрізняють за їх способом виникнення: факультативні(фізіологічні), патологічні(набуті), генетичні. А також їх поділяють на види:

Бурі, невеличкі плями, що розташовуються на обличчі, вухах, грудях, ногах або руках. Виникають внаслідок постійного впливу ультрафіолету або з генетичних причин. Веснянки не небезпечні, легко видаляються за допомогою косметичних процедур чи засобів.

Вікові зміни, що виникають у літньому віці на обличчі, кистях, спині, грудях, передпліччі. Плями локалізуються в місцях, які протягом життя піддавалися сонячному впливу і можуть замінити веснянки.

Великі плями, які з’являються у молодих дівчат на обличчі, частково переміщаючись на шию чи вуха. Хлоазми зливаються, утворюючи темну частину довільної форми. Плями виникають при гормональному дисбалансі та посилюються після тривалого перебування на сонці.
Родимі плями з рівними окресленими краями. Родимка повністю безпечна, являє собою скупчення меланоцитів. Якщо їх багато і плями збільшуються, можливий ризик виникнення раку шкіри. Тому деякі з невусів обов’язково потрібно видаляти, особливо в місцях тертя і на обличчі.
Рідкісні патології, які важко лікуються. При таких захворюваннях у людини частково або повністю відсутні мелантоцити, порушене вироблення меланіну. Знебарвлені плями необхідно захищати від сонячних променів. При альбінізмі людям показані контактні лінзи, що оберігають очі від ультрафіолету. Лікування спрямоване на поліпшення стану хворого.

У підлітків на тлі гормонального сплеску розвивається ювенільне лентіго. Також існують пігментні плями постакне, які з’являються на місці вугрів і прищів.

ПІГМЕНТНІ ПЛЯМИ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА

Основні пігментні плями з’являються через вплив сонця та шкіру, тому як наслідок для профілактика необхідно використовувати сонцезахисні креми. Інші пігментні плями можна лікувати косметологічними засобами, наприклад креми проти пігментних плям або також хімічні пілінги.

ПІГМЕНТНІ ПЛЯМИ ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ

пігментні плями та їх лікування

Найбезпечнішим та дієвим способом лікування пігментних плям можна вважати лазерну терапію. Ефект впливу на пігментні плями схожий з хімічним пілінгом, але вплив більш точніший. При виконанні процедури спеціаліст зосереджується на конкретній ділянці пігментних плям та видаляє їх за допомогою високоенергетичних світлових імпульсів.

Йдеться про мезотерапію обличчя. Процедура може знизити кількість пігментних плям, а також  освіжити шкіру, зробити її пружною, насиченою поживними речовинами, зробити тон шкіри однотонний.

ПІГМЕНТНІ ПЛЯМИ, УСКЛАДНЕННЯ ТА НАСЛІДКИ

пігментні плями та їх види

Надмірна пігментація є дефектом косметологічним. Деякі людям некомфортно через пігментні плями, вони відчувають дискомфорт. Плями можуть перерости в меланому (рак шкіри) — складний тип онкології, що швидко дає метастази.

Уражені ділянки іноді лускаються, сверблять, інколи розвивається інтенсивне ороговіння шкірного покриву. У деяких людей знижується імунітет, з’являються інфекції, запальні процеси, дерматити. При будь-яких змінах зовнішнього вигляду плям необхідно звернутися до спеціаліста з цим питанням.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

 • Комплекс базовий - 07/10/2022

  Комплекс базовий

  FINELINE

  • Пахви
  • Підборіддя
  • Гомілки
  1430

  860₴

  ЗАПИСАТИСЬ
 • Tinder плюс - 07/10/2022

  Tinder плюс

  FINELINE

  • Обличчя повністю
  • Ноги повністю
  • Руки повністю + Пахви
  2760

  1320₴

  ЗАПИСАТИСЬ
 • 3 Зони - 07/10/2022

  3 Зони

  FINELINE

  • Верхня губа
  • Пахви
  • Гомілки
  1250

  780₴

  ЗАПИСАТИСЬ

Вам може бути цікаво: 

 • Опубліковано: 26 Січня, 2022-0,7 хв. на читання-36 слів-
  ПЕРЕГЛЯНУТИ