ЩО ТАКЕ ПІГМЕНТНІ ПЛЯМИ ТА ПРИЧИНИ ЇХ ВИНЕКНЕННЯ

Пігментні плями — це овали або круги на шкірі темнішого кольору. Ділянки плям розрізняють за формою, локалізацією, кольором, інколи бувають набутими або вродженими. Частіше пігментні плями виникають внаслідок гормональних порушень, інсоляції шкіри, старіння, використання косметики, застосування деяких лікарських препаратів тощо. Пігментні плями не є захворюванням, але вони можуть свідчити про наявність серйозних збоїв в організмі.

ЯК РОЗРІЗНЯЮТЬ ПІГМЕНТНІ ПЛЯМИ ЗА ВИДАМИ?

Перш за все слід зазначити, що пігменті плями розрізняють за їх способом виникнення: факультативні(фізіологічні), патологічні(набуті), генетичні. А також їх поділяють на види:

У підлітків на тлі гормонального сплеску розвивається ювенільне лентіго. Також існують пігментні плями постакне, які з’являються на місці вугрів і прищів.

ПІГМЕНТНІ ПЛЯМИ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА

Основні пігментні плями з’являються через вплив сонця та шкіру, тому як наслідок для профілактика необхідно використовувати сонцезахисні креми. Інші пігментні плями можна лікувати косметологічними засобами, наприклад креми проти пігментних плям або також хімічні пілінги.

ПІГМЕНТНІ ПЛЯМИ ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ

пігментні плями та їх лікування

Найбезпечнішим та дієвим способом лікування пігментних плям можна вважати лазерну терапію. Ефект впливу на пігментні плями схожий з хімічним пілінгом, але вплив більш точніший. При виконанні процедури спеціаліст зосереджується на конкретній ділянці пігментних плям та видаляє їх за допомогою високоенергетичних світлових імпульсів.

Йдеться про мезотерапію обличчя. Процедура може знизити кількість пігментних плям, а також  освіжити шкіру, зробити її пружною, насиченою поживними речовинами, зробити тон шкіри однотонний.

ПІГМЕНТНІ ПЛЯМИ, УСКЛАДНЕННЯ ТА НАСЛІДКИ

пігментні плями та їх види

Надмірна пігментація є дефектом косметологічним. Деякі людям некомфортно через пігментні плями, вони відчувають дискомфорт. Плями можуть перерости в меланому (рак шкіри) — складний тип онкології, що швидко дає метастази.

Уражені ділянки іноді лускаються, сверблять, інколи розвивається інтенсивне ороговіння шкірного покриву. У деяких людей знижується імунітет, з’являються інфекції, запальні процеси, дерматити. При будь-яких змінах зовнішнього вигляду плям необхідно звернутися до спеціаліста з цим питанням.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: