Короткий зміст статті:

Догляд за шкірою це буденна справа. Коли справа доходить до догляду за шкірою, важливо знати, які інгредієнти можуть бути шкідливими для вашого здоров’я.

Є низка інгредієнтів, які можуть буди шкідливими для шкіри. Зокрема:

Сульфати (Sodium Lauryl Sulfate/Sodium Laureth Sulfate)

Де зустрічаються: Найчастіше вони присутні у шампунях, гелях для душу, зубних пастах. Вони можуть викликати подразнення шкіри, очей та легенів, а також можуть бути токсичними для водних організмів.

Сульфати можуть нашкодити людям з чутливою шкірою або алергією. Зазвичай їх використовуються для створення піни. Альтернативою можуть бути кокосові та цукрові тензиди.

Парабени (Methyl, Butyl, Ethyl, Propyl)

Де зустрічаються: Часто використовуються в шампунях, кондиціонерах, лосьйонах. Ризики для шкіри пов’язані з порушенням гормонального балансу та можуть сприяти розвитку раку грудей. Нашкодити цей інгредієнт може жінкам через вплив на естроген.

Призначення: Використовуються як консерванти.

Альтернативою можуть буди натуральні консерванти, такі як витяжки з грейпфрута.

Фталати (Dibutyl Phthalate, Diethylhexyl Phthalate)

Де зустрічаються: В парфумах, лаках для нігтів, деяких пластмасах.

Вони можуть завдати шкоди пов’язаної з порушенням репродуктивної системи та розвитком астми. Шкідливими вони є для вагітних жінок та дітей. Зазвичай їх використовують для збільшення гнучкості пластмас.

Альтернативою можуть стати природні масла та смоли.

Синтетичні Барвники (FD&C або D&C)

Де зустрічаються: В косметиці, такій як тіні для повік, помади, рум’яна. Вони можуть викликати алергічні реакції та бути канцерогенними. Завдати шкоду вони можуть людям з алергією на штучні барвники. Синтетичні барвники використовують для надання кольору продуктам.

Альтернативою можуть бути натуральні барвники, такі як буряк або куркума.

Формальдегід та його Донори (Quaternium-15, DMDM Hydantoin)

Де зустрічаються: В шампунях, кондиціонерах, лаках для волосся. Вони містять канцерогени та можуть викликати алергічні реакції. відповідно вони несуть ризики для людей з алергією або астмою. Їх використовують як консерванти.

Альтернативою можуть бути ефірні олії та інші натуральні консерванти.

Ароматизатори

Де зустрічаються: В парфумах, лосьйонах, кремах. Вони можуть викликати алергії та напади астми. Через це вони будуть шкідливими для людей з алергією або астмою. Їх використовують, щоб надати продуктам приємний запах.

Альтернативо можуть бути ефірні олії або безароматні продукти.

Етоксілати (включають ПЕГ, цетарети, олети)

Де зустрічаються: В шампунях, гелях для душу, кремах. Можуть містити 1,4-діоксан, який є можливим канцерогеном.

Вони можуть бути шкідливими для всіх споживачів, особливо для тих, хто хоче уникнути ризику раку. Цей інгредієнт використовують як емульгатори та піноутворювачі.

Альтернативою можуть стати натуральні емульгатори та піноутворювачі.

Важливо перевіряти складу продукту, що призначений для шкіри і уникати тих, які можуть бути шкідливими саме для вашої шкіри.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: