Маски є додатковим, проте інтенсивним і обов’язковим доглядом: комплекс активних компонентів у високій концентрації в їхньому складі усуне проблему швидше за крем чи або тонік. Нижче ви дізнаєтесь, як діють маски, чим відрізняються і як вибрати свою єдину маску.

НАВІЩО ПОТРІБНІ МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

види масок для обличчя навіщо вони потрібні

Косметичні маски дозволяють швидко вирішити одне або декілька завдань, пов’язаних із доглядом за шкірою, зокрема – очистити, заспокоїти та наситити, охолодити та зняти набряклість та інші. Зазвичай маски для обличчя мають більш насичений склад, у порівнянні з іншими засобами щоденного догляду. Використовувати їх достатньо від одного до двох-трьох разів на тиждень, залежно від типу шкіри.

Обираючи маску для обличчя, важливо прочитати опис та зрозуміти, якою є її дія. Щоб процедура пройшла успішно, важливо суворо дотримуватися інструкції: не тримати маску на шкірі довше рекомендованого часу і не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності. Також важливо наносити маску на попередньо очищене обличчя.

ВИДИ МАСОК ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ ТА ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ

Маски для обличчя промислового виробництва можна розділити за формою випуску:

  • Кремові та гелеві маски випускають як для салонного, так і для домашнього застосування. У цій формі виробляють маски різного призначення: зволожувальні, очищувальні, антивікові тощо;
  • Маски-плівки найчастіше належать до очищувальних і  засобів, що розгладжують шкіру. При висиханні така маска утворює на обличчі плівку, яку акуратно знімають у напрямку знизу вгору;
  • Парафінові маски застосовують перед очищенням обличчя для розм’якшення вально-рогових пробок — у якості підтягувальних, зволожувальних і тонізаційних засобів;
  • Альгінатні маски випускаються у формі порошку, який розводять водою або активатором до консистенції гелю. При висиханні така маска легко видаляється повністю, як плівка, залишаючи шкіру зволоженою, підтягнутою, гладкою;
  • Тканинні маски — це текстильні пластини, вирізані за формою обличчя, і просочені складом, який містить активні інгредієнти. Призначення тканинної маски залежить від складу просочення: зволожувальні, живильні, очищувальні, тощо;
  • Колагенові листи нагадують тканину, але складаються з ліофілізованого колагену і додаткових компонентів: вітамінів, рослинних екстрактів, фруктових кислот, та низки інших компонентів. Листи просочують водним розчином, а потім наносять на обличчя і шию;
  • Силіконові маски продаються у вигляді порошку, призначеного для розведення водою. Вони дозволяють шкірі краще засвоювати зволожувальні та інші активні компоненти. Після висихання вони утворюють плівку, яка легко знімається;
  • Гіпсові маски найчастіше бувають моделювальні або термопластичні. Правильно накласти та зняти гіпсову маску під силу тільки професіоналові. Процедура є дуже ефективною у боротьбі з віковими змінами шкіри обличчя.

Маски “Біоматрікс” – це нове покоління масок, які є ефективним концентратом біологічно-активних речовин. Найчастіше “Біоматрікс” нагадує аркуш паперу, від якого відокремлюють шматочок потрібного розміру, накладають на обличчя і змочують водою. Біоматрікс може бути зроблений на основі колагену, морських водоростей та інших продуктів. Біологічно активними є як сама основа маски, так і коктейль додаткових інгредієнтів

ВИДИ МАСОК ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ ЗА ТИПОМ ШКІРИ

види масок для обличчя за типом шкіри

Маски можна класифікувати залежно від типу шкіри, для якої призначено той чи інший засіб:

  • Маски для нормальної шкіри
  • Маски для сухої шкіри
  • Маски для жирної шкіри
  • Маски для комбінованої шкіри
  • Маски для чутливої шкіри

ВИДИ МАСОК ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ ЗА ЕФЕКТОМ

За типом шкіри переважно ділять маски саме домашнього приготування. Однак найбільш правильною є класифікація масок для обличчя у залежності від їх призначення.

№1: ОЧИЩУВАЛЬНІ МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

Ці препарати дозволяють звільнити шкіру від відмерлих частинок, закоркованих пор, надають шкірі сяючий і здоровий вигляд. Використовуються перед нанесенням інших косметичних засобів.

Очищувальні маски часто виробляють на основі глини, яка є прекрасним абсорбентом, що вбирає шкірне сало. Основою для маски можуть бути також цілющі грязі, торф чи морський мул. Деякі очищувальні маски мають ефект сауни — вони розпарюють обличчя, розкриваючи пори, що сприяє легшому видаленню забруднень.

До очисних масок також можна віднести та маски-пілінги. Вони можуть здійснювати на шкіру механічний або хімічний вплив, видаляючи ороговілі частинки шкіри. Маски для механічного пілінгу містять найдрібніші абразивні частинки, — наприклад, з абрикосових кісточок або пемзи, які полірують поверхню шкіри. Маски для хімічного пілінгу містять низький відсоток різних кислот, які впливають на верхній шар шкіри обличчя. Краще, коли маску-пілінг підбирає косметолог, оскільки такі засоби часто подразнюють чутливу шкіру і їх не можна наносити, якщо на шкірі є пошкоджені ділянки.

№2: ЗВОЛОЖУВАЛЬНІ МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

Такі маски будуть корисними для шкірі будь якого типу та у будь-якому віці. До складу промислових масок для зволоження шкіри обличчя часто входить гіалуронова кислота. Також, до складу часто включають рослинні екстракти, молочну кислоту і колаген рослинного і тваринного походження.

№3: ЖИВИЛЬНІ МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

Промислові живильні маски випускають на легкій жировій основі, найчастіше — на рослинній олії. Також до складу включають вітаміни А та Е, рослинні екстракти, екстракти продуктів бджільництва.

№4: АНТИВІКОВІ МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

Дія таких масок має сприяти омолодженню шкіри, сфера їхньої дії спрямована на підтягнення овалу обличчя, розгладження зморшок, підвищення пружності шкіри. Маски випускаються у різних формах: у вигляді гелів, колагенових листів у складі силіконових масок тощо. Усі колагенові маски є ефективним засобом у боротьбі з наміченими та уже наявними зморшками.

До переліку антивікових масок можна віднести та відновлювальні маски для обличчя, які стимулюють оновлення і відновлення шкіри.

№5: ЗАСПОКІЙЛИВІ МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

Ці маски борються з роздратуванням шкіри, які виникають унаслідок її чутливості, впливу несприятливих погодних умов, ультрафіолету, поганого стану екології великого міста та інших факторів. До складу заспокійливих масок входять рослинні екстракти ромашки, лаванди, волошки, липи, масла зародків пшениці, жожоба. Часто такі маски виробляють на основі мінеральної води. Заспокійливі маски, як правило, не містять ароматизаторів.

ВИДИ МАСОК ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ: ПРАВИЛО НАНЕСЕННЯ

Способи нанесення і зняття маски, а також час її витримки (експозиції) на обличчі залежать від форми випуску і складу конкретного продукту. Однак існують загальні принципи використання масок:

види масок для обличчя правильне нанесення
  • Маску наносять тільки на попередньо очищену шкіру. Залишки декоративної косметики або крему можуть вступити в реакцію з активними компонентами маски, у кращому випадку зменшивши її ефективність, а у гіршому — викликавши запалення або алергічну реакцію
  • Волосся перед нанесенням маски бажано прибрати під пов’язку або шапочку
  • Маски для шкіри обличчя не наносять на область навколо очей і на губи (за дуже рідкісними винятками)
  • Наносять маску спеціальним пензликом, шпателем або тампоном. Кількість препарату визначається рекомендаціями виробника

Під час нанесення і впродовж часу поки маска знаходиться на обличчі, бажано утриматися від активної міміки та розмов.
Періодичність використання масок залежить від потреб шкіри та виду косметичного продукту. Зазвичай маски використовують або 1-2 рази на тиждень, або курсами.

Наприклад, жирній шкірі частіше рекомендують регулярні щотижневі очищальні маски, а професійні колагенові маски для покращення тонусу шкіри можна використовувати двічі на рік курсами по 10 процедур.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: