Короткий зміст статті:
Зміст:
ЩО ТАКЕ НАТОПТИШІ?
Натоптиші – це маленькі ділянки загрубілої шкіри на стопі, які формуються внаслідок активного тертя, процесу здавлення чи травматизації. Найчастіше виникають на п’ятках, великому пальці та проміжком між пальцями.
Через активний спосіб життя можуть виникати небажані проблеми. Наприклад біг у незручному взутті та підвищена пітливість ніг можуть сформувати на стопі сухий мозоль чи натоптиші.
ЯКИМ ЧИНОМ ФОРМУЮТЬСЯ НАТОПТИШІ?
Людська шкіра здатна на регенерацію, якщо натоптиші не досягли базального шару епідермісу, то завдяки постійному поділу клітин вони можуть самі відлущитися. Проте, якщо механічній вплив на пошкоджену ділянку продовжується це провокує локальне загрубіння шкіри та збільшення її товщини.
Причини формування натоптишів:
- Тісне чи некомфортне взуття
- Тривале навантаження стопи
- Тонка підошва взуття
- Спарювання ніг
- Надмірне потовиділення стопи
- Хотьба босоніж
- Плоскостопість
- Проблеми кровообігу стопи
- Зайве навантаження на стопу
- Грибкові інфекції стопи
- Недостатній огляд за стопами
СПОСОБИ ЛІКУВАННЯ НАТОПТИШІ
Існує безліч способів лікування натоптишів, як професійних в медичних центрах чи косметологіях, так і в домашніх умовах. Нижче будуть описані процедури, які виконуються в нашій косметології для лікування натоптишів:
Медичний педикюр – це чудовий спосіб профілактики хворіб стопи та натоптишів. Процедура виконується як апаратно так і механічно. Рекомендується при неглибоких натоптишах, а також для профілактики їх лікування.
Лазерне видалення натоптишів застосовується уже при серйознішій проблемі з ними. Процедура полягає в лазерному впливі на шкіру та в подальшому повному видаленню натоптишів з неї. В цієї процедури вже є протипоказання, яких потрібно дотримуватися.
ПРОФІЛАТИКА ВИНИКНЕННЯ НАТОПТИШІВ
Профілактика натоптишів досить проста, слід дотримуватися декількох правил і при появі перших ознак звернутися до лікаря. Правила профілактики натоптишів:
- Носіть зручне взуття на підошві що амортизує
- Уникати носіння вузького взуття
- Доглядати за ногами
- Носити м’які устілки, ортопедичні за необхідністю
- Не ходити босоніж
- Використовувати порошок при надмірній чутливості ніг