Відчуття спеки

Більшість людей люблять засмагати. Сонячне тепло і світло може покращити наш настрій, а промені допомагають шкірі засмагнути. Однак користь від такого проведення часу пов’язана з небезпечними наслідками. Щороку в США діагностується понад 1 мільйон випадків раку шкіри, понад 90 відсотків з яких викликані ультрафіолетовим промінням сонця. Завдяки медичним дослідженням стало відомо, що більшість випадків раку шкіри пов’язано з прямим сонячним впливом. Тому щоразу, коли ви виходите в сонячну погоду, використовуйте ультрафіолетовий захист. Щоб насолоджуватися сонячними днями без ризику для здоров’я, використовуйте декілька простих правил.

Захист від сонця правило №1

Топ 5 правил захисту від сонця - 27/07/2024

Шукайте тінь, особливо з 10 ранку до 16 вечора. В цей час сонячні промені зазвичай найсильніші. Якщо ви перебуваєте на вулиці, постарайтеся знайти тінь або перебувати під парасолькою, щоб запобігти сонячному впливу. Також намагайтеся бувати на вулиці рано вранці та пізно ввечері, коли сонячні промені не такі сильні, як в середині дня.

Правило №2 для захисту від сонця

Не засмагайте на сонці, якщо ви не використовуєте протисонцевий крем. Навіть один сонячний опік підвищує ризик розвитку меланоми надалі. (Меланома – найсмертоносніша форма раку шкіри). Дослідження показують, що п’ять і більше сонячних опіків подвоюють ризик розвитку раку шкіри протягом усього життя. Якщо ви бачите чи відчуваєте, що ваша шкіра починає нагріватись, шукайте тінь або можливість остудити шкіру. І уникайте тривалого перебування на сонці.

Топ 5 правил захисту від сонця - 27/07/2024

Третє правило

Старайтеся менше засмагати та ходити в солярії. Засмага ніколи не буває безпечною, незалежно від того, чи ви засмагаєте на пляжі або в салоні. Оператори соляріїв можуть стверджувати, що нові лампи безпечні й що опромінення корисно для вироблення вітаміну D, проте ні одне, ні друге не відповідає дійсності. В цілому, вітамін D можна отримати через продукти, багато вітаміну D в лососі, ним збагачене молоко та апельсиновий сік. Крім того, лампи, які використовуються в соляріях, випромінюють ультрафіолетові промені в 15 разів сильніше, ніж сонце. Коли незахищена шкіра піддається надмірному впливу ультрафіолетового випромінювання, пошкоджується ДНК; загар – це спроба шкіри запобігти подальшому пошкодженню шляхом створення стіни з темного пігменту. Пошкодження, яке вже відбулося, може привести до змін або мутацій в ДНК шкіри, що надалі може призвести до раку шкіри.

Доведено, що у людей, що користуються соляріями, набагато вище ймовірність розвитку плоскоклітинної карциноми та базальної клітинної карциноми, які є найбільш поширеними формами раку шкіри. Молоді люди, включаючи підлітків та дітей, особливо чутливі до ультрафіолетових променів, випромінюваних соляріями. Дослідження показали, що навіть нерегулярне відвідування солярію майже в три рази збільшує ймовірність розвитку меланоми.

Четверте правило

Топ 5 правил захисту від сонця - 27/07/2024

Прикривайтесь одягом, в тому числі капелюхами та протисонцевими окулярами, що блокують ультрафіолетові промені. Одяг може бути найефективнішим засобом захисту від сонця, тому використовуйте його по максимуму. Чим більше шкіри ви прикриєте, тим краще. По можливості вибирайте одяг з довгими рукавами й довгі штани. Окуляри, що блокують ультрафіолетові промені сонця, ефективно захищають як очі, так і навколишню шкіру, допомагаючи запобігти таким серйозним захворюванням, як катаракта і меланома.

П’яте правило

Кожен день користуйтеся протисонцевим кремом з фактором захисту від сонця (SPF) 15 або вище. SPF визначає, наскільки довше шкіра з протисонцевим кремом може перебувати під впливом сонячних ультрафіолетових променів B, перш ніж згоріти, в порівнянні з тим, скільки часу потрібно для того, щоб згоріти без захисту. Якщо ви правильно використовуєте протисонцевий крем з SPF 15, він запобігає сонячний опік в 15 разів довше, ніж невикористання протисонцевого крему. Однак одного лише високого SPF недостатньо. SPF вимірює захист від ультрафіолетових променів B, але не від сонячних ультрафіолетових променів A. Дослідження показали, що ультрафіолетові промені А проникають в шкіру глибше, ніж промені В, і можуть заподіяти більше шкоди та привести до старіння шкіри. Шукайте протисонцеві засоби, які забезпечують захист широкого спектра, включаючи захист від ультрафіолетових променів А й ультрафіолетових променів В. Не забувайте користуватися протисонцевим кремом щодня в будь-яку погоду, тому що сонячне світло відбивається від снігу, льоду і води. Також доведено, що в похмурі дні 70-80 відсотків сонячного проміння проходить через хмари.

Уразливими для сонячних променів є люди зі світлою шкірою, світлим волоссям і блакитно-зеленими очима. Заняття спортом корисні для всіх, але важливо захищати шкіру та очі від сонця, незалежно від того, чим ви займаєтеся. Обов’язково рясно змащуйте все тіло протисонцевим кремом.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: