Відчуття спеки

Більшість людей люблять загоряти. Його тепло і світло можуть розслабити наш настрій, а промені надають шкірі загар. Однак користь від такого проведення часу пов’язана з небезпечними наслідками. Щороку в США діагностується понад 1 мільйон випадків раку шкіри, понад 90 відсотків з яких викликані ультрафіолетовим промінням сонця. Завдяки медичним дослідженням стало відомо, що більшість випадків раку шкіри пов’язано з впливом сонячних променів. Тому щоразу, коли ви виходите на сонце, будьте розсудливі. Щоб насолоджуватися сонцем без ризику для здоров’я, слідуйте цим простим правилам.

Перше правило

Топ 5 правил захисту від сонця - 29/05/2023

Шукайте тінь, особливо з 10 ранку до 16 вечора. В цей час сонячні промені зазвичай найсильніші. Якщо ви перебуваєте на вулиці, постарайтеся знайти тінь або перебувати під парасолькою від сонця. Також намагайтеся бувати на вулиці рано вранці та пізно ввечері, коли сонячні промені не такі сильні, як в середині дня.

Друге правило

Топ 5 правил захисту від сонця - 29/05/2023

Не обгорайте на сонці. Навіть один сонячний опік підвищує ризик розвитку меланоми надалі. (Меланома – найсмертоносніша форма раку шкіри). Дослідження показують, що п’ять і більше сонячних опіків подвоюють ризик розвитку раку шкіри протягом усього життя. Якщо ви бачите чи відчуваєте, що ваша шкіра починає червоніти, шукайте тінь. І уникайте тривалого перебування на сонці.

Третє правило

Старайтеся менше загоряти та ходити в солярії. Засмага ніколи не буває безпечним, незалежно від того, чи ви засмагаєте на пляжі або в салоні. Оператори соляріїв можуть стверджувати, що нові лампи безпечні й що опромінення корисно для вироблення вітаміну D, проте ні те, ні інше не відповідає дійсності. В цілому, вітамін D можна отримати через продукти, багаті вітаміном D, такі, як лосось, збагачене молоко та апельсиновий сік. Крім того, лампи, використовувані в соляріях, випромінюють ультрафіолетові промені в 15 разів сильніше, ніж сонце. Коли незахищена шкіра піддається надмірного впливу ультрафіолетового випромінювання, пошкоджується ДНК; загар – це спроба шкіри запобігти подальшому пошкодженню шляхом створення стіни з темного пігменту. Пошкодження, яке вже відбулося, може привести до змін або мутацій в ДНК шкіри, що надалі може призвести до раку шкіри.

Доведено, що у людей, що користуються соляріями, набагато вище ймовірність розвитку плоскоклітинної карциноми та базальної клітинної карциноми, які є найбільш поширеними формами раку шкіри. Молоді люди, включаючи підлітків та дітей, особливо чутливі до ультрафіолетових променів, випромінюваних соляріями. Дослідження показали, що навіть нерегулярне відвідування солярію майже в три рази збільшує ймовірність розвитку меланоми.

Четверте правило

Топ 5 правил захисту від сонця - 29/05/2023

Прикривайтесь одягом, в тому числі капелюхами та сонцезахисними окулярами, що блокують ультрафіолетові промені. Одяг може бути найефективнішим засобом захисту від сонця, тому використовуйте її по максимуму. Чим більше шкіри ви прикриєте, тим краще. По можливості вибирайте одяг з довгими рукавами й довгі штани. Окуляри, що блокують ультрафіолетові промені сонця, ефективно захищають як очі, так і навколишню шкіру, допомагаючи запобігти такі серйозні захворювання, як катаракта і меланома.

П’яте правило

Кожен день користуйтеся сонцезахисним кремом з фактором захисту від сонця (SPF) 15 або вище. SPF визначає, наскільки довше шкіра з сонцезахисним кремом може перебувати під впливом сонячних ультрафіолетових променів B, перш ніж згоріти, в порівнянні з тим, скільки часу потрібно для того, щоб згоріти без захисту. Якщо ви правильно використовуєте сонцезахисний крем з SPF 15, він запобігає сонячний опік в 15 разів довше, ніж невикористання сонцезахисного крему. Однак одного лише високого SPF недостатньо. SPF вимірює захист від ультрафіолетових променів B, але не від сонячних ультрафіолетових променів A. Дослідження показали, що ультрафіолетові промені А проникають в шкіру глибше, ніж промені В, і можуть заподіяти більше шкоди та привести до старіння шкіри. Шукайте сонцезахисні засоби, які забезпечують захист широкого спектра, включаючи захист від ультрафіолетових променів А й ультрафіолетових променів В. Не забувайте користуватися сонцезахисним кремом щодня в будь-яку погоду, тому що сонячне світло відбивається від снігу, льоду і води. Також доведено, що в похмурі дні 70-80 відсотків сонячних променів проходить через хмари.

Уразливими для сонячних променів є люди зі світлою шкірою, світлим волоссям і блакитно-зеленими очима. Заняття спортом корисні для всіх, але важливо захищати шкіру та очі від сонця, незалежно від того, чим ви займаєтеся. Обов’язково рясно змащуйте все тіло сонцезахисним кремом і наносите його повторно кожні дві години, а також після купання або потіння.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

 • кріоліполіз корекція фігури

  Кріоліполіз + Пресотерапія

  FINELINE

  • Кріоліполіз: Живіт
  • Зона на вибір
  • Пресотерапія
  1800

  1242₴

 • Tinder плюс - 29/05/2023

  Tinder плюс

  FINELINE

  • Обличчя повністю
  • Ноги повністю
  • Руки повністю + Пахви
  2760

  1320₴

 • що таке лазерна епіляція

  BEAUTY STANDART

  FINELINE

  • Пахви
  • Глибоке бікіні
  • Гомілки з колінами
  2400

  1120₴

Вам може бути цікаво: