Короткий зміст статті:

Шкіра навколо очей багато тонша, ніж на обличчі. Через відсутність на цій ділянці шкіри  жирового «наповнення» підшкірного шару шкіра навколо очей дуже швидко втрачає еластичність і швидше старіє.

Особливості догляду за шкірою навколо очей

Оскільки шкіра навколо очей є більш чутливою і делікатно, а відповідно й більш вимогливою у питанні догляду. Через постійне моргання, примружування чи тертя шкіра на цій ділянці перевтомлюється. Саме тому часто є схильною до сухості та появи перших зморшок, синців і набряків.

Такі фактори як генетична схильність, тривале перебування на сонці, активне вираження емоцій, зневоднення, поступова втрата колагену, стиль життя та інші чинники навколишнього середовища часто ще й пришвидшують цей процес.

Серед особливостей дбайливого очищення шкіри навколо очей виділяють:

  • Очищення: для догляду за шкірою навколо очей важливо використовувати делікатні очищувальні засоби, щоб уникнути подразнення. Забруднення та макіяж слід видаляти обережно, не розтягуючи шкіру.
  • Зволоження: шкіра навколо очей потребує інтенсивного зволоження. Використовуйте спеціальні креми або сироватки, які забезпечують відновлення вологи та живлення.
  • Захист від сонця: використовуйте креми з SPF для захисту від ультрафіолетового випромінювання. Сонце може спричинити передчасне старіння шкіри навколо очей.

Спосіб життя і стан шкіри навколо очей

Баланс води в організмі корисний як для загального стану організму, але й для стану шкіри. Вода запобігає утворенню набряків, сприяє зволоженню шкіри, зменшує ризик виникнення подразнень та появи темних кіл під очима, крім того, впливає на пружність та еластичність шкіри. 

Важливо також повноцінно харчуватись, особливо в період коли є свіжі овочі та фрукти. Збалансована дієта, збагачена овочами, фруктами та корисними мікроелементами має неабиякий вплив на вигляд нашої шкіри, зокрема ділянки навколо очей. Важливо пам’ятати, що дефіцит вітамінів, корисних жирів чи поживних речовин може призвести до швидкого старіння та тьмяності шкіри, зниження її еластичності, а також появи темних кіл під очима.  

Причин появи темних кіл під очима:

  1. Генетичні схильності: схильність до мішків під очима може бути унаслідок генетики.
  2. Режим сну та недосип: недостатній сон та порушення режиму сну можуть призвести до набряків та темних кіл.
  3. Харчування та сіль: надмірне споживання солі та нездорове харчування можуть сприяти появі мішків.
  4. Затримка води: наявність затримки води у тканинах тіла може призвести до набряків.

З кількома причинами можна боротись – масажем.

Масаж шкіри навколо очей

Легкий масаж області навколо очей покращує кровообіг та допомагає зменшити набряки. Також масаж є способом зберегти пружність та еластичність шкіри, а також позбутися темних кіл під очима та набряків.Він сприяє живленню епідермісу та покращує колір обличчя, крім того, запобігає утворенню зморшок та підвищує пружність шкіри.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: