Родимки на тілі  – це  доброякісні пігментовані новоутворення на шкіри. Вони можуть бути різних розмірів та кольорів, різної форми та структури. У переважній більшості, родимки на тілі, що не травмовані, повністю безпечні для людини. Але деколи вони можуть перероджуватися та ставати причиною розвитку агресивного раку шкіри – меланоми. Тому важливо спостерігати за родимками на тілі та своєчасно звертатися до спеціаліста.

ЧОМУ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ РОДИМКИ НА ТІЛІ?

Точних причин появи родимки на тілі лікарям невідомі й до сьогодні. Але існують фактори, що можуть підвищувати ризик появи родимок на тілі. До них можна віднести:

родимки на тілі та причини їх винекнення
  • Надмірне опромінювання шкіри ультрафіолетовим світлом
  • Спадковість (про цей фактор свідчить те, що інколи у близьких родичів невуси з’являються в однакових місцях на тілі)
  • Гормональні зміни; вплив вірусів
  • Рентген-опромінювання
  • Травми шкірних покривів

У дітей родимки на тілі це рідкість, а в новонароджених їх взагалі майже немає (хоча бувають й вроджені родимки різних розмірів та локалізації). Окрім пігментних змін шкіри, родимки можуть бути судинними. Ці різновиди родимок з’являється через прискорений темп росту дрібних кровоносних судин. За такими родимки на тілі потрібно особливо пильно стежити та при найменших змінах звертатися до лікаря.

СИМПТОМИ НЕОБХІДНОСТІ ЗВЕРНЕННЯ ДО ЛІКАРЯ З РОДИМКАМИ

При перероджені родимки на тілі стають серйозною загрозою здоров’ю людини. У такому випадку йде мова про малігнізацію. Ось основні симптоми, що мають насторожити:

  • Зміна кольору
  • Біль
  • Зміна висоти родимки
  • Свербіж та порушення чутливості родимки

Однокольорова родимки на тілі можуть ставати темнішими, або в їх центральній області можуть з’являтися плями іншого кольору. Також змінюється колір шкіри навколо родимки – вона стає червоною та набрякає. Структура новоутворення також зазнає змін – родимка може розпадатися чи кришитися, а її контури стають рваними.

МЕТОДИ ВИДАЛЕННЯ РОДИМКИ НА ТІЛІ

Існує безліч методів видалення родимок на тілі, від хірургічних до народних. Але нижче будуть описані тільки найефективніші з них:

родимки на тілі лазерне видалення

Інструментом видалення родимки в цьому випадку є потужний лазер, який руйнує її клітини і випаровує їх з шкірних покривів. Сусідні тканини не зачіпаються, тому опік виключений. Процедура безкровна, проводиться під місцевим знеболенням. Параметри лазерного потоку повинні бути підібрані індивідуально.

родимки на тілі хірургічне видалення

Хірургічне видалення

Найнадійніший метод, покликаний для видалення великих утворень. Послуги з видалення небезпечних родимок найкраще робити саме хірургічним методом. Процедура практично не має протипоказань, проводиться під місцевою анестезією. Родимки січуть скальпелем і видаляється з захопленням невеликої ділянки здорової шкіри. Після операції може залишитися великий шрам, який буде гоїтися кілька тижнів.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: