Короткий зміст статті:
#1: ПРИРОДНЄ ОНОВЛЕННЯ
На голові дорослої людини знаходиться від 100 000 до 150 000 волосин. Завдяки особливостям нашого організму воно постійно оновлюється шляхом випадіння та постійного росту. Сам процес випадіння волосся відбувається поступово, оскільки кожна з волосяних цибулин знаходиться на різній фазі розвитку. Але через певні причини випадіння волосся може суттєво збільшитися. Це відбувається через порушення циклічності волосся, запалення шкіри голови, або через успадковані аномалії у волоссі.
#2: ІНШИ ПРИЧИНИ ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ
Через різні негативні чинники у волосся виникає процес телогену, який через 3 місяці може раптово збільшити випадіння волосся. Ось перелік з основних чинників:
- Стрес – це може бути як окремий стрес від буденних справ, так і після хворіб, серйозних травм і т.д.
- Гормональний дисбаланс в післяпологовий період, через зниження рівня естрогену запускається масове переведення волосся в фазу телогену.
- Сезонні зміни – у періоди квітня-березня та вересня-жовтня спостерігається збільшення кількості випадіння волосся. Це називається весняним і осіннім відтоком телогена.
- Забруднення навколишнього середовища також частково має вплив на випадіння волосся.
- Незбалансоване харчування чи голодування.
- Серйозні захворювання шкіри голови.
- Випадіння волосся викликане лікарськими засобами, в основному це стосується хіміотерапії, але також сюди можна включити курси лікування різними ліками чи антибіотиками.
#3: ОСНОВНА ХВОРОБА ПОВ’ЯЗАНА З ВИПАДІННЯМ ВОЛОССЯ
Алопеція – постійне випадіння волосся. Сюди входить: Андрогенна алопеція – це спадкова і найбільш поширена форма випадіння волосся у чоловіків та жінок. Це захворювання характеризуется постійним випадінням волосся, але інтенсивність та зони залежать від статті. У чоловіків частіше відбувається облисіння лобової, битемпоральної та вершинної частин голови або повне випадіння з мінімальним залишком в районі потиличної та скроневої смугах. Починається це захворювання у чоловіків незалежно від віку після статевого дозрівання та продовжуватиме прогресувати протягом років. У жінок навпаки все відбувається повільніше та повне облисіння спостерігається рідше. Як правило у жінок можна помітити випадіння волосся під час менопузи, хоча воно може початися у будь який момент після статевого дозрівання.
Ріст волосся коротшає з 3-4 років до року. Процес талогену збільшується й як результат волосся, яке випало не встигає замінитися новим. Кількість випадіння волосся у фазі талогену збільшується на 20%. Волосяні фолікули стають коротшими та меншими, а також не встигають закріпитися глибоко в дермі. Через вік волосся змінює своє забарвлення(на сиве) та стає слабким й ламким. Також сиве волосся більш уразливе до зовнішніх чинників, наприклад ультрафіолету.