Гіалуронова кислота впродовж декількох років активно використовується в галузі охорони здоров’я та краси. Вона була визнана, як одна з найпотужніших добавок, що зв’язує вологу. Основною перевагою для споживачів є підтримка шкіри в пом’якшеному та зволоженому стані.Однак, як і в будь-якій добавці, що привертає широку увагу, завжди є елемент істини та вигадки про її переваги, використання та потенційні ризики. У цій статті ми намагаємось висвітлити правду про добавки з цим складником.

Гіалуронова кислота – це своєрідний еталон у світі догляду за шкірою та улюбленець продавців косметики. Гіалуронова кислота, здається, універсальна для всіх типів шкіри, має певні дієві властивості за що маркетингові відділи люблять її, бо добре вивчений інгредієнт, який дає неймовірний ефект.

Насправді, завдяки цьому маркетингу більшість з нас інстинктивно знає переваги гіалуронової кислоти  без особливої реклами. Але чи можна назвати недоліки гіалуронової кислоти? О так, вони є, і завдяки потужному маркетингу ви, мабуть, не знаєте про них надто багато.

Міфи про гіалуронову кислоту №1

Міфи про гіалуронову кислоту - 27/05/2024

Гіалуронова кислота є компонентом, який робить вашу шкіру еластичною, пружною та зволоженою, тому корисно наносити її на шкіру у складі косметичних продуктів, як засобу боротьби з ознаками старіння, чи не так? Відповідь – ні.

Молекулярна маса гіалуронової кислоти становить близько 3000 нм, що робить її занадто великою, щоб потрапляти в пори шкіри людини, які складають приблизно 15-50 нм. Таким чином, цей полісахарид, що застосовується локально через засоби з догляду за шкірою, не може проникнути крізь пори.

Хоча має лише тимчасовий ефект зволоження та згладження шкіри, вона може принести лише тимчасові переваги, оскільки не має здатності проникнути в шкіру для отримання кращих результатів.

Єдиний дієвий спосіб, за допомогою якого  гіалуронан може вирішити проблему зі старінням на тривалий період, – це ін’єкції, які допомагають набрякати шкірі приблизно до 6 місяців.

Міфи про гіалуронову кислоту №2

Міфи про гіалуронову кислоту - 27/05/2024

Гіалуронова кислота – це молекула, що виробляється в організмі природним шляхом і життєво необхідна для підтримання оптимального стану волосся та шкіри. Вона також сприяє виробленню колагену, який бореться з клітинами вільних радикалів, та поліпшенню еластичності шкіри, метаболічних процесів та регенерації її клітин. Природно міститься в багатьох харчових продуктах, включаючи курячий бульйон, продукти на основі сої, крохмалисті овочі та багато інших.

Міфи про гіалуронову кислоту №3

Міфи про гіалуронову кислоту - 27/05/2024

Важливо зазначити, що вироблення гіалуронової кислоти в організмі з кожним роком зменшується. Включення цього потужного гідратаційного агента до вашого щоденного раціону забезпечить поліпшення загального стану волосся та шкіри.

Міфи про гіалуронову кислоту №4

Мабуть, найбільший міф про неї! Гіалуронова кислота – речовина, що не містить власних зволожувальних інгредієнтів всередині своїх молекул, натомість така властивість походить від її здатності залучати та утримувати воду з повітря. Вона настільки потужна у цьому, що насправді може залучати та утримувати воду приблизно в 1000 разів більше власної ваги! Це звучить як мрія зневодненої шкіри, чи не так? Та не так все просто.

Цей процес відбувається у вологому кліматі, оскільки з повітря забирається багато води. Але як щодо сухого повітря?

Коли клімат сухий, гіалуронова кислота не має води в повітрі, щоб «харчуватися» нею. А оскільки гіалуронан не може відрізнити воду в повітрі або воду в шкірі, він витягне воду прямо зі шкіри. Насправді може зневоднити вашу шкіру.

Це означає, що вона насправді працюватиме у зворотному напрямку, щоб висушити шкіру, коли ви перебуваєте в сухому та посушливому кліматі (сухе повітря від кондиціонера або пересушене опаленням всередині).

Міфи про гіалуронову кислоту №5

Міфи про гіалуронову кислоту - 27/05/2024

І це абсолютна неправда. Коли глянути на формулу продукту з гіалуронану, першим інгредієнтом 100% буде вода. Чи це буде мінеральна, морська чи настояна вода – це однаково вода, яку кислота може всмоктати в шкіру разом із нею. Вона діє так само добре, коли наноситься на щойно підсушену шкіру, так і на вологу шкіру.

Чи варто повністю відмовитися від гіалуронової кислоти?

Ні. Ці міфи здебільшого пов’язані з продуктами, які повністю або частково виготовлені з цього компоненту. Перед тим, як обрати продукт з гіалуронкою, потрібно придбати крем, який містить певні ліпіди, щоб запобігти втраті води зі шкіри. Тому гіалуронова кислота є чудовим компонентом для зволоження шкіри, але також важливо пам’ятати, що цей елемент має деякі недоліки.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: