Короткий зміст статті:
Переважну більшість часу сучасна людина проводить сидячи. Рідко кому вдається приділяти час для прогулянок понад дві години в день, а цього, звичайно ж, недостатньо. Результатом сидячого способу життя можу стати виникнення спазму судин, в організмі застоюється лімфа. Це призводить до поганого самопочуття, головного болю, варикозного розширення вен і інших проблем. Лімфодренажний масаж це розв’язання цих проблем, він ефективно їх усуває та надає тілу багато позитивних ефектів.
В організмі є декілька видів сполучної тканини, і один з них — лімфа. Це прозора рідина, основне завдання якої — перенесення продуктів метаболізму для їх подальшого виведення. Здорова активна лімфатична система допомагає поліпшити кровообіг, прискорити потік лімфи по організму, а також зняти набряки. При малорухливому способі життя лімфа застоюється, що призводить до спазму судин, варикозного розширення вен і погіршення загального самопочуття організму.
Лімфодренажний масаж це генеральне прибирання організму. Процедура покращує все тіло, активізує обмінні процеси шляхом нормалізації лімфообігу. Налагоджується виведення міжклітинної рідини, токсинів і продуктів розпаду з організму. Після лімфодренажної процедури шкіра стає м’якою, еластичною і гладкою, а також загальний стан організму покращується.
ЛІМФОДРЕНАЖНИЙ МАСАЖ ЦЕ КОРИСНО?
Процедура допомагає прибрати дрібні зморшки та целюліт, дає загальнозміцнювальний ефект. Під час лімфодренажного масажу виконуються натискання і погладжування шкіри. Перші сеанси можуть бути болісними та малоприємними, але надалі переносити процедуру стане простіше. Лікарі радять проходити курс масажу по 8-10 сеансів, точну тривалість можна визначити в залежності від особливостей і потреб пацієнта.
Лімфодренажний масаж буде корисним тим, якого є:
- уповільнений метаболізм
- знижений імунітет
- хронічна втома
- зайва вага
- нерівності шкіри
- фізичні навантаження і, навпаки, відсутність активності
- проблеми зі шлунково-кишкового тракту
ЯК ПРОХОДИТЬ СЕАНС
Масаж проводять на чистій і заздалегідь розігрітій шкірі. Рухи рук проходять строго по лініях лімфотоку. Спочатку вони повільні та плавні, потім сила тиску наростає. Завершується процедура рухами, лінії, по яких йде рух: від зап’ястя до пахвової області, від шиї до грудей, потім до пахвових западин, від живота до паху, від ступні до паху. Вплив під час масажу виявляється практично на всі лімфатичні вузли. У деяких випадках, за бажанням пацієнта, можливе проведення лімфодренажного масажу тільки нижніх кінцівок, а не всього тіла.
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО МАСАЖУ
До проведення лімфодренажного масажу є кілька суворих протипоказань, до них відносяться:
- загострення тромбофлебіту
- патології внутрішніх органів
- інфекційні захворювання
- вагітність і період лактації
- захворювання шкіри та лімфовузлів
- важкі стадії варикозу
- епілепсія