Короткий зміст статті:

Грибок ніг (мікоз) – це одне з найбільш частих захворювань, що викликають почервоніння, лущення та свербіж шкіри стоп. Якщо не проводити лікування, грибкова інфекція викликає деформацію, зміну кольору і структури нігтьових пластин. Крім видимих косметичних дефектів і дискомфорту, запущений мікоз знижує імунітет, провокує алергічні висипання та загострення хронічних хвороб.

ЧОМУ ВИНИКАЄ ГРИБОК НІГ?

чому виникає грибок ніг

Грибок стоп викликають патогенні та умовно-патогенні гриби. До найважливіших збудників захворювання відносяться цвілеві гриби, дріжджоподібні грибки та гриби-дерматофіти. Проникненню грибка сприяють мікротравми шкіри, її надмірна сухість, або навпаки, – пітливість.

Не менш важливим фактором є знижений імунітет, різні нейрогуморальні, ендокринні, судинні та інші порушення організму. Зазвичай передача грибкової інфекції відбувається через загальні рушники та мочалки, а також при відвідуванні басейнів, лазень і саун без спеціального взуття (шльопанці, сланці).

Найбільш поширені причини виникнення грибка ніг:

  • Заразитися грибком ніг можна при контакті зі шкірою зараженої людини або з інфікованою поверхнею (наприклад, поверхнею душової кабінки)
  • Закрите взуття (наприклад, кросівки) дає грибку тепло і вологу, необхідні для росту і розвитку
  • Грибок ніг за допомогою навіть короткочасного контакту може поширюватися на інші частини тіла (руки, нігті на пальцях ніг або пахову область)

ГРИБОК НІГ: РІЗНОВИДНІСТЬ ФОРМ

грибок ніг та різновидність його видів
  • Сквамозна – характеризується лущенням зводу стопи, яке поступово поширюється на згинальні та бічні поверхні пальців. На шкірі можуть з’явитися ділянки з потовщенням епідермісу.
  • Інтертригінозна – за зовнішнім виглядом нагадує міжпальцеву попрілість з білими нальотом. В основному грибок вражає третій і четвертий міжпальцеві проміжки, викликаючи лущення, розтріскування і свербіж гладкої шкіри.
  • Дисгідротична – на склепіннях стоп утворюються “сагові зерна” – бульбашки з прозорим вмістом, які можуть бути як ізольованими, так і зливатися в багатокамерні пухирі. Поступово вони розкриваються, утворюючи облямовані злущеним епітелієм ерозії, а у разі приєднання інфекції – покриваються гнійними кірочками.
  • Стерта – уражаються проміжки між першим і другим або четвертим і п’ятим пальцями ніг. Заражені ділянки шкіри починають лущитися, шкірні борозенки виглядають так, як ніби їх промалювали крейдою.

У запущених випадках грибок захоплює нігтьові пластинки ніг, в результаті чого вони змінюють свій колір, починають кришитися і відшаровуватися від нігтьового ложа.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: