У минулому ми в більшості боялися передчасного старіння і раку шкіри через шкідливий вплив сонячних променів UVA і UVB. Але за останнє десятиліття вчені з’ясували, що це, можливо, не єдині промені видимого світла, які негативно впливають на наш організм. Синє світло — випромінюється як сонцем, так і цифровими пристроями — може завдавати чималої шкоди здоров’ю шкіри.

Тенденція блокування синього світла в догляді за шкірою і в цілому в оздоровленні зростає, тому що ми всі в більшості піддаємося впливу синього світла саме через використання смартфонів і планшетів.

ЩО ТАКЕ СИНЄ СВІТЛО?

Синє світло на екрані смартфону

Саме синє світло — це частина спектра видимого світла (від 380 до 500 нанометрів), яка міститься в сонячному світлі, але також випускається внутрішнім освітленням і звичайними електронними пристроями, такими як екрани комп’ютерів, смартфонів, планшетів, телевізорів, чи інших пристроїв.

Кількість високоенергетичного видимого світла або синього світла, випромінюваного пристроями, становить лише малу частину того, що випромінює сонце, але проблема в тому, що ми постійно проводимо час за пристроями малого випромінювання, носимо їх з собою і тримаємо близько до обличчя та голови. Отже, якщо ви помітили, що час, проведений за екраном, збільшився, можливо, вам цікаво, як це відобразиться на вашому здоров’ї?

ЯК 2 ГОДИНИ ЗА СМАРТФОНОМ ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ?

Вчені знають, що синє світло, чи то від сонця, чи електричного пристрою з екраном, може викликати втому очей. Огляд, опублікований в грудні 2018 року в International Journal of Ophthalmology, показав, що у видимому спектрі високоенергетичного синього світла з довжиною хвилі від 415 до 455 нанометрів проходить через рогівку і кришталик до самої сітківки. В процесі цього він може провокувати такі негативні ефекти та захворювання, як сухість ока, катаракта і вікова макулярна дегенерація. Автори дослідження пишуть, що він може навіть впливати на вироблення гормонів, створюючи дисбаланс, який може негативно вплинути на якість сну.

ЯК ВИЗНАЧИТИ ЧИ НЕ ПОШКОДИЛО СИНЄ СВІТЛО ВАШУ ШКІРУ? 4 КРОКИ!

Чи шкодить синє світло вашій шкірі? - 27/07/2024

За словами лікарів, такі зміни шкіри, як пігментація, набряки, ранні зморшки та почервоніння, можуть бути ознаками негативного впливу синього світла. Також якщо час проведений за смартфоном чи іншим пристроєм впродовж дня перевищує час проведений без них, це також сигнал, що слід задуматися про випромінювання синім світлом.

Лікарі також повторюють, що немає вагомих наукових доказів того, що синє випромінювання пошкоджує шкіру. У них є підозри, що воно може викликати шкідливий вплив на шкіру, зокрема, пігментацію і фотостаріння, але це не доведено. Також вони відзначають, що деякі дерматологи використовують світло синього спектра для лікування певних захворювань шкіри, таких як акне, і не було повідомлень про те, що ці процедури ушкоджують пігментацію шкіри чи шкодять їй.

ЯК ЗАХИСТИТИ ШКІРУ ВІД ПОТЕНЦІЙНОГО ПОШКОДЖЕННЯ СИНІМ СВІТЛОМ(5 ПОРАД)

як захиститися від синього світла

Лікарі кажуть, що найкращий спосіб запобігти потенційному пошкодженню шкіри синім світлом — це скоротити час роботи з екраном. Ви також можете вкласти кошти в захисні екрани для вашої електроніки, схвалену офтальмологами, який може блокувати або приглушати синє випромінювання або придбати спеціальні окуляри, які дозволяють вберегти ваші очі від синього випромінювання. Важливіше намагатися діяти на випередження, зменшуючи яскравість екрана на телефоні або надягаючи навушники, щоб він знаходився в кишені, а не прямо навпроти обличчя.

ЧИ ПОТРІБНО БУТИ СТУРБОВАНИМ СИНІМ СВІТЛОМ?

Зараз не існує досить переконливих досліджень чи фактів, які підтверджують наскільки шкідливий і чи взагалі шкідливе для шкіри синє світло від мобільних телефонів і електронних гаджетів. Однак лікарі відзначають, що це ж світло від сонця — та й всі сонячні промені, якщо на те пішло, — залишається відомою причиною для занепокоєння. Кількість енергії, що випромінюється джерелами технологій, мінімально в порівнянні з опроміненням від сонячного спектра і їх вплив на шкіру, ймовірно, мінімально.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

Вам може бути цікаво: