У минулому більшість наших побоювань з приводу передчасного старіння і раку шкіри були пов’язані зі шкідливим впливом сонячних променів UVA і UVB. Але за останнє десятиліття вчені з’ясували, що це, можливо, не єдині промені видимого світла, про які слід турбуватися. Синє світло – випромінюється як сонцем, так і цифровими пристроями – може завдавати шкоди здоров’ю шкіри.

Тенденція блокування синього світла в догляді за шкірою і в цілому в оздоровленні зростає, тому що ми всі піддаємося впливу синього світла більшою мірою через використання смартфонів і планшетів.

ЩО ТАКЕ СИНЄ СВІТЛО?

Проблеми синього екрану тедефона

Синє світло – це частина спектра видимого світла (від 380 до 500 нанометрів), яка міститься в сонячному світлі, але також випускається внутрішнім освітленням і звичайними електронними пристроями, такими як екрани комп’ютерів і смартфонів.

Кількість високоенергетичного видимого світла або синього світла, випромінюваного пристроями, становить лише малу частину того, що випромінює сонце, але проблема в тому, що ми постійно проводимо час за цими пристроями, носимо їх з собою і тримаємо близько до обличчя і голови. Отже, якщо ви помітили, що час, проведений за екраном, збільшилася, можливо, вам цікаво, як це відіб’ється на вашому здоров’ї.

ЯК СИНЄ СВІТЛО ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВЯ ЛЮДИНИ?

Вчені знають, що синє світло, будь то від сонця або пристроїв, може викликати втому очей. Огляд, опублікований в грудні 2018 року в International Journal of Ophthalmology, показав, що у видимому спектрі високоенергетичний синє світло з довжиною хвилі від 415 до 455 нанометрів проходить через рогівку і кришталик до сітківки. В процесі цього він може викликати такі захворювання, як сухість ока, катаракта і вікова макулярна дегенерація. Автори дослідження пишуть, що він може навіть впливати на вироблення гормонів, створюючи дисбаланс, який може негативно позначитися на якості сну.

ЯК ВИЗНАЧИТИ ЧИ НЕ ПОШКОДИЛО СИНЄ СВІТЛО ВАШУ ШКІРУ?

Чи шкодить синє світло вашій шкірі? - 29/05/2023

За словами лікарів, такі зміни шкіри, як пігментація, набряки, ранні зморшки та почервоніння, можуть бути ознаками пошкодження синім світлом.

Але інші лікарі повторюють, що немає вагомих наукових доказів того, що синє світло пошкоджує шкіру. У них є підозри, що синє світло може викликати шкідливий вплив на шкіру, зокрема, пігментацію і фотостаріння, а проте це не доведено. Більш того, вони відзначають, що деякі дерматологи використовують синє світло для лікування певних захворювань шкіри, таких як акне, і не було повідомлень про те, що ці процедури ушкоджують пігментацію шкіри.

ЯК ЗАХИСТИТИ ШКІРУ ВІД ПОТЕНЦІЙНОГО ПОШКОДЖЕННЯ СИНІМ СВІТЛОМ

як захиститися від синього світла

Лікарі кажуть, що найкращий спосіб запобігти потенційному пошкодженню шкіри синім світлом – це скоротити час роботи з екраном. Ви також можете вкласти кошти в захисні екрани для вашої електроніки, схвалену офтальмологами, який може блокувати або приглушати синє світло. Більш важливо намагатися діяти на випередження, зменшуючи яскравість екрану на телефоні або надягаючи навушники, щоб він знаходився в кишені, а не прямо навпроти щоки.

ЧИ ПОТРІБНО БУТИ СТУРБОВАНИМ СИНІМ СВІТЛОМ?

Зараз не існує досить переконливих досліджень, щоб визначити, наскільки шкідливий для шкіри синє світло від мобільних телефонів і електронних гаджетів. Однак доктора відзначають, що синє світло від сонця – та й все сонячні промені, якщо на те пішло, – залишається відомою причиною для занепокоєння. Кількість енергії, що випромінюється джерелами технологій, мінімально в порівнянні з опроміненням від сонячного спектра і їх вплив на шкіру, ймовірно, мінімально.

Поділіться статтею:

Випадкова акція: 

 • Комплекс 420 - 29/05/2023

  Комплекс 420

  FINELINE

  • Алмазна мікродермабразія
  • Терапія тепло-холод
  • Кешбек 5%
  700

  420₴

 • Легкий старт - 29/05/2023

  Легкий старт

  FINELINE

  • Глибоке бікіні
  • Пахви
  • Верхня губа у подарунок
  1300

  820₴

 • кріоліполіз корекція фігури

  Кріоліполіз + Пресотерапія

  FINELINE

  • Кріоліполіз: Живіт
  • Зона на вибір
  • Пресотерапія
  1800

  1242₴

Вам може бути цікаво: