УЗД щитоподібної залози – проста і безпечна для пацієнта процедура. Вона необхідна, щоб визначити наявність (або відсутність) патологій, запалень, новоутворень або інших проблем в цьому органі. Оскільки це найважливіший орган ендокринної системи людини, саме від функції щитоподібної залози залежить робота організму людини. При гормональних змінах щитоподібної залози відбуваються порушення систем організму людини. Перевірити свою щитоподібну залозу ви можете у косметологічній клініці FineLine, що в Івано-Франківську.
Переваги УЗД суглобів у косметології FineLine
ЩО МОЖНА ВИЯВИТИ ЗА ДОПОМОГОЮ УЗД ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ?
- збільшення або зменшення органу щитоподібної залози;
- наявність вузлів, кіст і пухлин у залозі;
- загальне запалення або порушення тканин щитоподібної залози;
- утруднення кровотоку по залозі;
- запалення лімфатичних вузлів щитоподібної залози.

Рекомендовано проводити процедуру УЗД 1 раз в рік для загальної діагностики та вразі чого виявлення недугу. Ультразвукова діагностика щитоподібної залози це безболісна процедура, яка не потребує підготовки до неї.
ПОКАЗАННЯ ДО ВИКОНАННЯ УЗД ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ

- Підозра на неправильне (атиповий) розташування щитоподібної залози, її недорозвинення (гіпоплазія) або повна відсутність (аплазія).
- Видиме збільшення всієї залози або вибухне її в будь-якій частині.
- Ознаки підвищеної функції органа (гіпертиреоз – його симптоми: дратівливість, схуднення, тремор, випинання очних яблук і ін.) Або зниженою (гіпотиреоз – його симптоми: незрозумілі загальмованість, сонливість, набряклість, наростання ваги та ін.).
- Підозра на інфекційне або аутоімунне запалення щитоподібної залози.
- Наявність будь-якого об’ємного утворення на передній поверхні шиї.
- Підозра на об’ємне утворення (кіста, пухлина) щитоподібної залози (первинне обстеження, наступний контроль).
- При необхідності коригування дози лікарських засобів під час лікування захворювань щитоподібної залози, а також контроль за ефективністю терапії.
- Підозра на рецидив (повторне виникнення) таких захворювань, як доброякісні та злоякісні утворення щитоподібної залози, кіста та ін.
- Необхідність оцінити кровотік в області щитоподібної залози.
ЧАСТОТА ВИКОНАННЯ УЗД ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ
Є кілька рекомендацій щодо частоти проведення УЗД. Детальніше про них:

- при наявності відповідних скарг і ендокринологічних захворювань – один раз в 4-5 місяців
- людям, що знаходяться в групі ризику (робота на шкідливому виробництві, проживання в районах з несприятливою екологією) – один раз на пів року
- у віці до 50 років – один раз в п’ять років
- після 50 років – один раз у два роки
- для контролю ефективності лікування допускається робити УЗД раз в 4 тижні
Зараз захворювання щитоподібної залози стали поширеним явищем. Та чи інша патологія зустрічається приблизно у чверті населення. Фахівці рекомендують періодично відвідувати ендокринолога в профілактичних цілях. Виявлення проблеми на ранньому етапі гарантує більш успішне лікування.