16 / 100

?Що таке розтяжки?

 У шкіри є межа натягу.  Вся справа в дермі – сполучній частині, що знаходиться між епідермісом (зверху) і жировою клітковиною (знизу).  Вона менш еластична і, відповідно, вимагає більше часу для рівномірного розтягування. Коли тіло росте швидше, ніж треба, наприклад при різкому наборі ваги, шкіра тріскається, а на місці розривів згодом утворюються рубці,пояснює косметолог клініки Fine Line, Софія Шологонюк. 

Уявіть собі стрічку з еластичної тканини, на яку наклеїли папір – якщо стрічку розтягнути, папір розтріскається в декількох місцях. Це і є розтяжки, або, як їх ще називають, стриї. Вони виглядають як вузькі хвилясті смуги з борознами атрофованої тканини.  На них, як і на будь-якому шрамі, немає волосяних фолікулів, сальних і потових залоз.  Свіжі, що щойно утворилися розтяжки зазвичай червоно-фіолетового кольору.  Чим вони старші, тим світліші стають – аж до повного вицвітання.  Зазвичай вони з’являються на животі, ногах, спині і грудях.

Розтяжки: чому вони з'являються та чи реально їх позбутися? - 25/02/2021

?Причини появи

 Як уже сказано, одна з головних причин – різке зростання організму. І мова не тільки про швидкий ріст у підлітковому віці, вагітність і різкі коливання ваги тіла.

Ще поява розтяжок залежить від кількості колагену і еластину в організмі: саме вони відповідають за еластичність і пружність шкіри. Відповідно, чим цих речовин менше, тим більша ймовірність розривів.  Дефіцит колагену може бути пов’язаний з вживанням біодобавок.

До появи розтяжок призводить, наприклад, прийом стероїдів протягом довгого часу.  Вони, по суті, «перетравлюють колаген ».

Сухість теж може стати причиною утворення рубців – згадайте, як взимку після морозу тріскається шкіра на руках.  Тут все по аналогії, тільки в більших масштабах.

Не обійшлося і без генетики.  Ні, розтяжки не передаються з покоління в покоління, а ось суха шкіра і низький рівень колагену і еластину – так.


Розтяжки: чому вони з'являються та чи реально їх позбутися? - 25/02/2021

?Профілактика розтяжок

 Від появи розтяжок неможливо застрахуватися повністю. Але є чотири простих правила, які знизять вірогідність:

 1. Слідкуйте за харчуванням.  У раціоні має бути багато білка: саме з нього будуються колаген та еластин.

2. Пийте достатньо води і не допускайте зневоднення шкіри.

 3. Користуйтеся зволожуючим кремом, маслами, молочком для тіла після душу.

 4. Не допускайте стрімких коливань ваги.


?Як прибрати розтяжки?

Лікувати розтяжки з найбільшим ефектом фармакологічними засобами або фізіотерапевтичними процедурами можна на ранніх стадіях. 

Як тільки стриї дозрівають і стають білими, їх лікування ускладнюється і існує тільки кілька методів їх лікування.

Інтенсивне зволоження пошкодженої шкіри, використання вітаміну С, ретинолу, фруктових кислот та інших фармакологічних засобів для захисту і зміцнення в період лікування ранньої стадії можуть дати відмінний клінічний ефект.


Розтяжки: чому вони з'являються та чи реально їх позбутися? - 25/02/2021

?Пілінги, мезотерапія і лазери в лікуванні стрий.

 Домогтися поліпшення зовнішнього вигляду ділянок шкіри зі стриями можна курсовим застосуванням серединних хімічних пілінгів. 

Мезотерапевтичне лікування комбінаціями дренуючих, ремоделюючих і відновлюючих препаратів, які проводиться курсами протягом 6-12 місяців також сприяють естетичному поліпшенню.

Навіть одна процедура дає виражений ефект, а після курсу процедур можна отримати значне зменшення глибини стрий і поліпшення еластичності за рахунок стимулюючого впливу на волокна колагену і еластину.


?Лазерне шліфування

Суть процедури в вирівнюванні шкірного рельєфу, видаленні частини змінених клітин шкіри і стимулюванні вироблення колагену і еластину.

Лазерне лікування проводиться фракційним СО2 лазером, що дає хороші естетичні та клінічні результати після 1-2 процедур, але вимагає більш серйозного медичного догляду в період реабілітації, ніж попередні методи.  Поєднання глибокої та поверхневої обробки в різних по агресивності режимах дозволяє одночасно впливати як на пружні структури дерми, так і на складчастість і пігмент епідермісу.  Шкіра після такої обробки потребуватиме якісного захисту від UV-випромінювання протягом декількох місяців. (Тобто обов’язкове використання сонцезахисних засобів).

Всі вище перелічені способи лікування стрий викладені по порядку від менш агресивних і доступних до більш складних, активних і дорогих.  Якщо говорити про радикальне (але і найдорожче) вирішення комплексної проблеми розтяжок і надлишку шкіри, в області живота, наприклад, то оптимальним для нього може стати вибір пластики передньої черевної стінки, а саме хірургічне видалення шкірно-жирової складки

В косметології Fine Line  проводимо консультацію та лікування розтяжок будь-яких видів.