Масаж – один із способів оздоровлення організму, відомий ще з давніх часів. Сьогодні масаж – це науковий спосіб лікування багатьох хвороб за допомогою систематичних ручних прийомів: прогладжування, розтирання, розминання, биття і вібрації або струсу тіла людини. З грецької масаж означає «чіпати або проводити рукою», з арабської «ніжно погладжувати».

Щоб зрозуміти всі переваги масажу, важливо розібратись, як організм реагує фізіологічно.

Вплив на опорно-руховий апарат

Масаж знімає м’язовий спазм і напруженість, скутість. Це збільшує м’язову гнучкість завдяки релаксації і розтягування м’язових волокон.

Збільшення циркуляції крові, збільшує доставку кисню і поживних речовин в м’язи. Це зменшує м’язову втому і хворобливість. Сприяє швидкому виведенню токсинів і шлаків з м’язів.

Масаж та його вплив на організм - 25/02/2021
Масаж та його вплив на організм - 25/02/2021

Кістки і суглоби

Масаж може допомогти збільшити мобільність суглобів, зменшуючи потовщення сполучної тканини. Прибирає спайки, руйнує рубцеву тканину і зменшує запалення. В результаті це прискорює відновлення повноцінного руху суглобів. Масаж покращує тонус м’язів, зменшуючи фізичне навантаження на суглоби і кістки.

Нервова система

Масаж стимулює рецептори: він може надавати стимулюючий чи заспокійливий ефект на нерви в залежності від використовуваних методів. Стимулюючи нервову систему, він сприяє розслабленню і зниження стресу. Масаж зменшує біль за рахунок виділення ендорфінів, настрій після сеансу суттєво покращується.

Серцево-судинна система

Масаж сприяє поліпшенню кровообігу, розширенню кровоносних судин ,підвищуючи їх ефективність, виробляючи посилений кровообіг механічним шляхом;

Масаж механічно допомагає крові і лімфі повернутися назад в серце.Також він покращує доставку кисню і поживних речовин в тканини, при цьому прискорюючи виведення токсинів. Масаж допомагає знизити артеріальний тиск, завдяки розширенню капілярів, зменшити частоту серцевих скорочень за рахунок зниження АТ і релаксації.Регулярний масаж зміцнить імунну систему, сприяючи збільшенню лейкоцитів.

Вплив на шкіру

Збільшується живлення клітин і покращується їх регенерація. Масаж сприяє видаленню відмерлих клітин рогового шару епідермісу, що важливо для функціонування залоз шкіри та її омолодження.

Впливаючи механічно на самі залози, масаж стабілізує їх роботу, сприяючи виведенню токсинів з організму. Під час масажу посилюється кровотік у шкірі, що сприяє її оксигенації та обміну речовин. Стимуляція відтоку лімфи викликає протинабряковий ефект і усуває застійні явища в шкірі.

Масаж та його вплив на організм - 25/02/2021

Вплив масажу на діяльність внутрішніх органів.

За допомогою масажу можна впливати як безпосередньо на внутрішні органи, масажуючи проекційні ділянки тіла, так і опосередковано, через впливу на нервову і кровоносну систему. Масажуючи область грудної клітини, можна домогтися нормалізації дихання, або сприяти відходженню мокроти при кашлі під час захворювання. Масажуючи черевну стінку, можна домогтися нормалізації перистальтики кишечника, сприяти виділенню травних соків, усувати спазми або атонію.

 

Масаж – це хороший спосіб для релаксації та оздоровлення організму в цілому. Навіть, один сеанс може покращити функціонування організму. Включайте масаж в систему доглядом за тілом і результат не змусить чекати. Перед тим, як проходити лікування масажем не забудьте порадитися з лікарем.