Хоч маски – догляд і додатковий, але все ж інтенсивний і обов’язковий: комплекс активних компонентів у високій концентрації в складі усуне проблему швидше крему або тоніка. Нижче ви дізнаєтесь: як діють, чим різняться і як вибрати свою єдину.

НАВІЩО ПОТРІБНІ МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

види масок для обличчя навіщо вони потрібні

Косметичні маски дозволяють оперативно вирішити одну або кілька завдань, пов’язаних з доглядом за шкірою: очистити, заспокоїти та наситити, охолодити й зняти набряклість і т.д. У порівнянні із засобами для щоденного догляду, маски для обличчя, як правило, мають більш насичені склади. Використовувати їх досить від одного до двох-трьох разів на тиждень, в залежності від типу шкіри.

Вибираючи маску для обличчя, важливо уважно вивчити опис, зрозуміти, на що направлено її дію. Щоб процедура пройшла успішно, важливо суворо дотримуватися інструкції: не тримати маску на шкірі довше рекомендованого часу і не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності. Також важливо наносити маску на попередньо очищене обличчя.

ВИДИ МАСОК ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ ТА ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ

Маски для обличчя промислового виробництва можна розділити за формою випуску:

 • Кремові та гелеві маски випускають як для салонного, так і для домашнього застосування. У цій формі виробляють маски різного призначення: зволожувальні, очищальні, антивікові та т.д.
 • Маски-плівки найчастіше належать до очищувальних і розгладжують засобів. При висиханні така маска утворює на обличчі плівку, що її змивають, а акуратно знімають в напрямку знизу вгору
 • Парафінові маски застосовують перед чищенням особи для розм’якшення вально-рогових пробок, як підтягує, зволожувальні та тонізаційні засоби
 • Альгінатні маски випускаються у формі порошку, який розводять водою або активатором до гелю консистенції. При висиханні така маска легко видаляється повністю, як плівка, залишаючи шкіру зволоженою, підтягнутою, гладкою.
 • Тканинні маски – це текстильні пластини, вирізані за формою особи, і просочені складом, що містить активні інгредієнти. Призначення тканинної маски залежить від складу просочення: зволожувальні, живильної, підтягувала і т.д.
 • Колагенові листи нагадують тканину, але складаються з ліофілізованого колагену і додаткових компонентів: вітамінів, рослинних екстрактів, фруктових кислот і т.д. Листи просочують водним розчином, а потім наносять на обличчя і шию
 • Силіконові маски продаються у вигляді порошку, призначеного для розведення водою. Силіконові маски дозволяють шкірі краще засвоювати зволожувальні та інші активні компоненти. Після висихання вони утворюють плівку, яка легко знімається
 • Гіпсові маски найчастіше бувають моделювальні або термопластичними. Правильно накласти та зняти гіпсову маску під силу тільки професіоналові. Процедура є дуже ефективною в боротьбі з віковими змінами шкіри обличчя

Маски-Біоматрікс – це нове покоління, що являти собою ефективний концентрат біологічно активних речовин. Найчастіше біоматрікс нагадує аркуш паперу, від якого відокремлюють шматочок потрібного розміру, накладають на обличчя і змочують водою. Біоматрікс може бути зроблений на основі колагену, морських водоростей і інших продуктів. Біологічно активними є як сама основа маски, так і коктейль додаткових інгредієнтів

ВИДИ МАСОК ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ ЗА ТИПОМ ШКІРИ

види масок для обличчя за типом шкіри

Маски можна класифікувати та залежно від типу шкіри, для якого призначене той чи інший засіб:

 • Маски для нормальної шкіри
 • Маски для сухої шкіри
 • Маски для жирної шкіри
 • Маски для комбінованої шкіри
 • Маски для чутливої шкіри

ВИДИ МАСОК ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ ЗА ЕФЕКТОМ

За типом шкіри частіше ділять маски домашнього приготування. Однак найправильнішою і практично значущою є класифікація масок для обличчя в залежності від їх призначення.

ОЧИЩАЛЬНІ МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

Ці препарати дозволяють звільнити шкіру від відмерлих частинок, закоркованих пір, надають осяяний і здоровий вигляд, використовуються перед нанесенням інших косметичних засобів.

Очищальні маски часто виробляють на основі глини, яка є прекрасним абсорбентом, вбирає шкірне сало. Основою для маски може бути також цілющі грязі, торф або морський мул. Деякі очищальні маски мають ефект сауни – вони розпарюють особа, розкриваючи пори, що сприяє легшому видаленню забруднень.

До очисних масок можна віднести й маски-пілінги. Вони можуть надавати на шкіру механічне або хімічний вплив, видаляючи ороговілі частинки шкіри. Маски для механічного пілінгу містять найдрібніші абразивні частинки, наприклад, з абрикосових кісточок або пемзи, які полірують поверхню шкіри. Маски для хімічного пілінгу містять низький відсоток різних кислот, які впливають на верхній шар шкіри обличчя. Краще, коли маску-пілінг підбирає косметолог, оскільки такі кошти часто дратують чутливу шкіру і їх не можна наносити, якщо на шкірі є пошкоджені ділянки.

ЗВОЛОЖУВАЛЬНІ МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

Такі маски показані практично будь-якій шкірі та в будь-якому віці. До складу промислових масок для зволоження шкіри обличчя часто входить гіалуронова кислота. Також до складу часто включають рослинні екстракти, молочну кислоту і колаген рослинного і тваринного походження.

ЖИВИЛЬНІ МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

Промислові живильні маски випускають на легкій жировій основі, найчастіше – на рослинній олії. Також до складу включають вітаміни А та Е, рослинні екстракти, екстракти продуктів бджільництва.

АНТИВІКОВІ МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

Ці засоби покликані продовжити молодість, підтягнути овал обличчя, розгладити зморшки, підвищити пружність шкіри.

Маски випускаються в різних формах – у вигляді гелів, колагенових листів в складі силіконових масок і т.д. Все колагенові маски є ефективним засобом в боротьбі з наміченими та вже наявними зморшками.

До числа антивікових можна віднести та відновлювальні маски для обличчя, які стимулюють оновлення і відновлення шкіри.

ЗАСПОКІЙЛИВІ МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

Ці маски борються з роздратуванням шкіри, що виникають внаслідок її чутливості, впливу несприятливих погодних умов, ультрафіолету, екології великого міста та інших факторів. До складу заспокійливих масок входять рослинні екстракти ромашки, лаванди, волошки, липи, масла зародків пшениці, жожоба. Часто такі маски виробляють на основі мінеральної води. Заспокійливі маски, як правило, не містять ароматизатори.

ВИДИ МАСОК ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ: ПРАВИЛО НАНЕСЕННЯ

Способи нанесення і зняття маски, а також час її витримки (експозиції) на обличчі залежать від форми випуску і складу конкретного продукту. Однак існують загальні принципи використання масок:

види масок для обличчя правильне нанесення
 • Маску наносять тільки на попередньо очищену шкіру. Залишки декоративної косметики або крему можуть вступити в реакцію з активними компонентами маски, в кращому випадку зменшивши її ефективність, в гіршому – викликавши запалення або алергічну реакцію
 • Волосся перед нанесенням маски бажано прибрати під пов’язку або шапочку
 • Маски для шкіри обличчя не завдають на область навколо очей і на губи за дуже рідкісним винятком
 • Наносять маску спеціальним пензликом, шпателем або тампоном. Кількість препарату визначається рекомендаціями виробника

Під час нанесення і поки маска знаходиться на обличчі бажано утриматися від активної міміки та розмов.
Періодичність використання масок залежить від потреб шкіри та виду косметичного продукту. Як правило, маски використовують або 1-2 рази на тиждень, або курсами. Наприклад, жирній шкірі показані регулярні щотижневі очищальні маски, а професійні колагенові маски для поліпшення тонусу шкіри можна використовувати двічі на рік курсами по 10 процедур.

Гістологічне дослідження в гінекологіїГістологічне дослідження в гінекології: поняття, показання
Лазерне видалення судин переваги та недолікиЛазерне видалення судин: переваги та недоліки