Щоб уникнути ускладнень і прискорити загоєння травмованої ділянки шкіри після видалення бородавки підошовної або розташованої в будь-якому іншому місці, необхідно дотримання певних правил.

Правильний догляд після видалення бородавки

Правила обробки та лікування післяопераційної рани
Найбільш часто для видалення бородавок використовується лазерна технологія і кріодеструкція, меншою мірою – радіоножем і хірургічна операція. Це також впливає на те, скільки заживає після видалення бородавок утворилася ранка. В цілому серед факторів, що обумовлюють витрати часу на загоєння, фахівці називають:

Правильний догляд після видалення бородавки та папілом
 • розмір і конфігурацію новоутворення
 • загальний стан організму, особливо його імунної системи
 • дотримання рекомендацій лікаря по післяопераційному догляду за раною, її правильну і своєчасну обробку

Правила догляду після процедури

Багато неприємних наслідків після видалення бородавок пов’язані з неправильним доглядом за раною. В тому числі тривале загоєння шкіри. Ось кілька простих правил, які допоможуть відновити пошкоджену шкіру в короткі терміни:

 • Не витирайте рану рушником

Просто промокніть шкіру на цій ділянці, але не тисніть на рану. Сильне тертя може викликати зараження.

 • Не приймайте ванни

2 – 3 тижні користуйтеся лише душем. Закривайте рану від косметичних засобів, оскільки ті можуть сповільнити відновлення шкіри.

 • Не купайтеся в громадських водоймах і не ходите в солярій

Утримайтеся від цих процедур на два тижні – так ви гарантуєте нормальне загоєння рани.

 • Не ходіть в баню і сауну

Незагоєна рана вразлива перед високими температурами, так що 2 – 3 тижні мийтеся тільки під душем.

Одна з можливих проблем після операції – поява шраму або рубця. Природно, що ніхто не захоче змінювати один непривабливий зовнішню ознаку на іншу. На щастя, цього легко уникнути.

В першу чергу – не закривайте його рану пластиром. Деякі люди вважають пластир засобом захисту від бактерій, проте в той же час він запобігає приплив повітря. Через нього ранка заживає довше.

Молодий шкірі на місці бородавки потрібен захист від сонця. Для відновлення шкіри важливо не тільки обробляти пошкоджену ділянку, а й зміцнювати імунітет. Курс вітамінів A, E, і C прискорить регенерацію шкіри та поліпшить її еластичність.

Чим обробляти рану після процедури?

У перші дні після процедури для обробки рани потрібно застосування засобів з антисептичним і підсушують ефектом. Це недорогі загальнодоступні препарати:

Догляд після видалення бородавки кремом
 • йод або зеленка
 • насичений розчин перманганату калію
 • хлоргексидин
 • фукорцин
 • мірамістин

Чим обробити бородавку після видалення:

Для комплексного впливу рекомендується приймання вітамінних комплексів і настоянок, що володіють імуномодулювальним ефектом. Іноді область впливу після видалення бородавки опухає – це допустимий післяопераційний набряк, який повинен пройти протягом 5-7 днів.

Після самостійного відпадання щільної кірки рану обробляють маззю і гелями, що надають відновлює дію.

Протягом перших 2-3-х днів рану не слід мочити, надалі – уникати механічних впливів на неї, вживання косметичних засобів, попадання сонячних променів. Протягом місяця не відвідувати басейн, баню, сауну, не приймати ванну.

Якщо рана не загоюється остаточно або болить після видалення бородавки протягом 3-4 тижнів, слід звернутися за консультацією до лікаря. Така ситуація може бути викликана ослабленням організму або мікробним зараженням, що потребують відповідної медикаментозної терапії.

трихологіяТрихологія: що варто знати про здоров'я свого волосся
Масажне обгортання для тілаМасажне обгортання для тіла

ЗАЯВКА НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder